На Полтавщині змії продовжують кусати людей! Цього разу постраждав чоловік у Полтавському районі

0

7 липня до приймального відділення Полтавської обласної клінічної лікарні госпіталізували 53-річного мешканця села Соснівка Полтавського району. Медики діагностували у нього укус змії.

В управлінні з питань цивільного захисту Полтавської облдержадміністрації сьогодні повідомили, що стан здоров’я постраждалого середньої тяжкості.

Раніше повідомлялося, що цього року перший укус змії на Полтавщині зареєстрували 15 травня. Тоді постраждав 42-річний чоловік. Від того часу число жителів Полтавської області, постраждалих від укусів змій, стало збільшуватися.

У Зіньківському районі 40-річного чоловіка вкусила гадюка.

У Семенівському районі змія вкусила 55-річну жінку.

У лісі під Кременчуком 7-річну дитину вкусила гадюка.

У Зіньківському районі 51-річна полтавка отримала укус змії.

У Лубенському районі 28-річного чоловіка чоловіка вкусила змія.

Щоб запобігти нападу змії, управління з питань цивільного захисту Полтавської облдержадміністрації радить усім дотримуватися заходів безпеки: вирушаючи до лісу чи до інших місць, де можна зустріти змію, подбайте про захисний одяг: високі черевики, грубі вовняні шкарпетки, щільні штани, заправлені з напуском у взуття;

візьміть із собою палицю: перед тим, як ступити у траву, перевірте, чи не зачаїлася там змія;

зустрівшись з гадюкою, не робіть різких рухів. Як правило, змії не атакують першими. Якщо вас все ж таки вкусила змія: У перші хвилини після укусу варто спробувати відсмоктати частину отрути з рани. Кров’янисту рідину, язви та ранки.

Ушкоджену кінцівку слід знерухомити, наклавши шину з підручних матеріалів на найближчі до місця укусу суглоби. Зняти усі каблучки та браслети, якщо укус припав на руку, оскільки вони будуть діяти як джгути.

Потерпілому потрібно пити багато рідини, щоб зменшити концентрацію отрути в організмі. На рану варто покласти лід або щось холодне, що зменшить больові відчуття. І головне – постраждалого якнайшвидше необхідно доставити у лікувальну установу.

Не можна робити припікання рани, надрізи, накладати джгут!

Якщо є шприц і ліки для ін’єкцій, то найбільш радикальним методом лікування буде миттєве введення протиотрутної сироватки, а також серцево-судинних засобів. Для людей, що чутливі до алергічних подразників, необхідно прийняти антигістамінні засоби.

Про автора

Коментувати