Як депутати Горішньоплавнівської міськради прозвітували перед виборцями про свою діяльність у 2017 році

0

Як депутати Горішньоплавнівської міськради прозвітували перед виборцями про свою діяльність у 2017 році

Від квітня по червень 2018 року Інститут «Республіка» здійснював аналіз звітів депутатів місцевих рад за 2017 рік. Не стала виключенням і діяльність депутатів Горішньоплавнівської міської ради. З’ясувалося, що не всі вони звітувалися про свою діяльність перед виборцями за минулий рік.

Депутатський корпус Горішньоплавнівської міської ради складається з 34 депутатів, які представляють 6 партій: «БПП «Солідарність» – 17, «Опозиційний блок» – 6, «Наш край» – 3, «Самопоміч» – 3, «Укроп» – 3, «Соціал-демократична партія» – 2.

Інформацію про звітування перед виборцями за 2017 рік до міської ради подали 29 депутатів, зокрема від партії «БПП «Солідарність» – 14 (82%), «Опозиційний блок» – 5 (83%), «Наш край» – 3 (100%), «Самопоміч» – 3 (100%), «Укроп» – 2 (67%), «Соціал-демократична партія» – 2 (100%). У порівнянні з попереднім звітним роком кількість депутатів, які прозвітувалися, зросла на 11,5%.

Таких депутатів, які не подали інформацію про звітування перед виборцями за 2017 рік, набралося 5 осіб (15% від загальної кількості народних обранців). З них 2-х депутатів немає в місті – це Валентина Сергачова («Укроп») та Руслан Лисенко («Опозиційний блок»), а також 1 депутат зареєстрований у вересні 2017 року внаслідок процедури заміщення іншого депутата, тож і звітуватися було зарано – це Ірина Зеленська («БПП «Солідарність»). Окрім цього, 2 депутати з невідомих причин не подали інформацію про звітування перед виборцями за 2017 рік – це Тарас Зінченко («БПП «Солідарність») та Павло Гаврильченко («БПП «Солідарність»).

Аналіз контенту інформації про звітування перед виборцями за 2017 рік виявив коло місцевих проблем, на які депутати звертали свою увагу найчастіше. Інститут «Республіка» визначив ТОП-5 видів діяльності депутатів Горішньоплавнівської міської ради:
1. Матеріальна допомога громадянам – 21 депутат.
2. Благоустрій прибудинкових територій (встановлення дитячих майданчиків) – 15 депутатів.
3. Благоустрій прибудинкових територій (встановлення лавок) – 14 депутатів.
4. Благоустрій прибудинкових територій (озеленення) – 9 депутатів.
5. Встановлення спортивних майданчиків – 9 депутатів.

Згідно поданих звітів, у 2017 році депутати отримали від громадян 296 заяв та скарг, з них лише 68 (23%) було вирішено самими депутатами. Найменше депутати займалися розв’язанням проблем ремонту тротуарів, встановлення громадських зупинок транспорту, а також проблемами щодо заміни вікон, дверей, лічильників у житлових будинках своїх виборців.

Загалом упродовж 2017 року 29 депутатів прийняли 216 громадян і провели 35 зустрічей з громадянами. З огляду на кількість мешканців міста Горішні Плавні, а це понад 54 тисяч населення, такі цифри явно замалі.

Слід зазначити, що третина депутатів звітувалися через газету Горішньоплавнівської міської ради «Громадська думка». Це не є порушенням, проте звітування, в першу чергу, має відбуватися під час зустрічей із громадянами. Крім того, публікування депутатських звітів на офіційному сайті міської ради дало би змогу більшій кількості виборців докладно ознайомитися з діяльністю депутатів. Тож радимо Горішньоплавнівській міській раді розглянути це питання.

Інформує Активна Громада Горішніх Плавнів

Про автора

Коментувати