Горішні Плавні входить до списку з високим рівнем забруднення

0

За індексом забруднення атмосфери (ІЗА), який враховує ступінь забруднення атмосферного повітря по 5-ти пріоритетних забруднюючих домішок, у січні-червні 2018 року серед 39-ти міст України на 1-му місці опинився Маріуполь на останньому — Горішні Плавні Полтавської області.

Як повідомили агентству «Інтерфакс-Україна» у відділі інформації про стан забруднення навколишнього середовища Центральної геофізичної обсерваторії (ЦГО) ім. Б.Срезневского в четвер, серед міст країни з високим рівнем забруднення в I півріччі поточного року після Маріуполя в порядку зниження знаходяться Одеса, Луцьк, Кам’янське, Дніпро, Київ, Миколаїв, Слов’янськ, Кривий Ріг, Краматорськ, Рубіжне, Лисичанськ і Запоріжжя.

«Всі ці міста оцінюються як з високим рівнем забруднення», — констатували в ЦГО.

При цьому зазначили, що за підсумками всього 2017 року рівень забруднення атмосфери в Маріуполі та Дніпрі характеризувався як дуже високий, в інших містах — високий. У минулому році в списку з високим рівнем забруднення атмосфери перебували в порядку зниження Кам’янське, Одеса, Слов’янськ, Миколаїв, Луцьк, Київ, Кривий Ріг, Краматорськ, Лисичанськ, Запоріжжя, Рівне, Рубіжне та Ужгород.

В обсерваторії пояснили, що високий рівень забруднення атмосферного повітря великих міст був обумовлений здебільшого підвищеним вмістом специфічних шкідливих речовин — формальдегіду, фенолу, фтористого водню, аміаку, з основних домішок — завислих речовин, діоксиду азоту, оксиду вуглецю.

Оцінка стану забруднення атмосферного повітря в містах України здійснювалася за даними спостережень в 39-ти містах на 129-ти стаціонарних постах держсистеми моніторингу гідрометеослужби. В атмосфері визначали вміст 22 забруднюючих речовин, включаючи 8 важких металів.

Найменш забруднене повітря в січні-червні 2018 року було в таких містах, як Горішні Плавні Полтавської обл. (на 39-му місці), Ізмаїл (38), Світловодськ (37), Чернівці (36) та Харків (35).

В обсерваторії додали, що дані за I півріччя тільки оброблені і ще не оприлюднені, в подальшому будуть розміщені на сайті.

У свою чергу, у висновках вчених за підсумками спостережень 2017 року говориться, що в минулому році стан забруднення навколишнього природного середовища на території України практично не зменшилася і залишилося досить високим.

За останні роки несприятлива якість природного середовища, в першу чергу атмосферного повітря та поверхневих вод, як правило спостерігається в місцях проживання більшої частини населення країни (урбанізована територія і промислові зони).

У 2017 р з 39-ти міст України, де проводилися регулярні спостереження, в 2-х містах атмосферне повітря за інтегральними показниками характеризувався дуже високим, а в 13 містах — високим рівнем забруднення. Про це пише Інтерфакс-Україна.

У цей список увійшли міста, де розташовані потужні підприємства металургії, хімії і нафтохімії, паливно-енергетичного комплексу, а також ті, які мають значний парк пересувних джерел.

Майже у всіх містах цього списку високий рівень забруднення атмосферного повітря пов’язаний зі значними концентраціями формальдегіду, діоксиду азоту, фенолу, завислих речовин, фтористого водню, оксиду вуглецю.

 

Про автора

Коментувати