Департамент освіти Полтавщини: батькам не потрібно здавати гроші на розвиток класу

0

Навчальні заклади Полтавщини не потребують благодійних внесків, зазначила директорка Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко.

Вона стверджує, що навчальні заклади області фінансово забезпечені і батькам більше не потрібно здавати кошти на розвиток класу.

– Є освітня субвенція, є кошти місцевих бюджетів, депутатські й такі, що передбачені обласними цільовими програмами. Брати гроші з батьків наразі необхідності немає. Хіба що ті з власної ініціативи побажають щось придбати для своїх дітей, – зазначила директорка Департаменту освіти і науки ОДА.

Проте батьки полтавських першокласників стверджують: фінансування не дійшло «на місця» і в школах досі немає необхідних меблів, килимків і облаштованих куточків, згідно з вимогами освітньої реформи НУШ.

А підручників першачкам не бачити до жовтня, — кажуть освітяни на батьківських зборах та просять батьків «скинутися» хоча б на найнеобхідніші канцтовари.

Натомість директорка Департаменту освіти і науки ОДА Олена Харченко каже: школи Полтавщини забезпечені підручниками на 98% за рахунок перерозподілу підручників.

Започаткований методистом Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського Наталією Атахаджаєвою відповідний механізм перерозподілу використовують у всій країні.

– Підручники для першокласників очікуємо до 1 вересня. Прописи та інші необхідні матеріали надаватиме вчитель. Його робоче місце облаштовуватиметься відповідним чином: багатофункціональним копіювальним пристроєм і ламінатором, – запевнила Олена Харченко.

Про автора

Коментувати