Педіатри Полтавщини рекомендують

0

Що робити при травмуванні (гвіздком, рана з потраплянням бруду, ДТП, укус тварини), щоб убезпечити себе та рідних від правця:

❗ Звернутись в травмпункт чи ЦРЛ, де рану повинні промити і обробити;

❗У вас повинні уточнити вакцинальний статус по правцю (для дитини скільки доз щеплення проти правцю має дитина? За календарем? З порушенням календаря? Скільки часу пройшло з моменту останнього щеплення проти правцю (для дітей і дорослих)? Будьте готові до таких питань

❗За наявності повного курсу щеплень додаткових введень імунобіологічних препаратів не потрібно.

❗Якщо дитина має неповний курс вакцинації проти правцю (1 чи 2 щеплення), то вводиться вакцина АКДП/АаКДП до 7 років (з 6 до 7 років можливе введення АДП), після 7 років АДПм/АаКДПм.

❗За наявності лише одного щеплення, яке проводилось більше, ніж 2 роки тому, окрім вакцинації вводиться ще або протиправцевий імуноглобулін або протиправцевий антитоксин (міжнародна назва звичної для нас сироватки).

❗При 2х щепленнях проти правцю в анамнезі, терміном 5 років останнє, також вводиться або протиправцевий імуноглобулін або протиправцевий антитоксин +вакцинація.

Те саме стосується нещеплених дітей віком від 5 міс та дорослих.

❗Дітям до 5-ти міс віку вводять лише протиправцевий імуноглобулін або антитоксин.

❗Різниця між вакцинацією та введенням імуноглобуліну або антитоксину в тому, що при вакцинації вводять анатоксин, на який в організмі виробляються антитіла (імунітет), а при введенні імуноглобуліну чи сироватки вводять вже готові антитіла, тобто організм швидше бореться з інфекцією.

❗ Після проведення екстреної профілактики через 6 міс дитина або дорослий повинні завершити щеплення проти правцю в разі відсутності доз по віку.

❗Всі центральні районні лікарні та травмпункти міст Полтавської області забезпечені гуманітарними препаратами протиправцевого імуноглобуліну та протиправцевого антитоксину.

Про автора

Коментувати