Газ подорожчає: очікується підняття тарифів на 25-40%

0

Про підвищення ціни на газ заявив під час “години запитань до уряду” в парламенті прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

Прем’єр наголосив, що підвищення ціни на газ в Україні – це вимушений крок уряду, адже такі умови висуває Міжнародний валютний фонд для продовження кредитування України та просить не винити його у піднятті тарифів.

“Я розумію, що мої друзі і недруги будуть на мене кивати пальцями і показувати про те, що це начебто Гройсман. Але не тут-то було! Я вважаю, що це відповідальність перед державою і перед завтрашнім днем”, – сказав він.

Гройсман пояснив, що підніме тариф на блакитне паливо, аби не допустити в країні дефолт і забезпечити стабільність.Національний банк, прогнозує підвищення тарифів на газ на 25% цього року і на 15% наступного року. Про це повідомив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб на брифінгу.

“Прогноз не змінився: ми очікуємо зростання тарифів на газ десь на 25% цього і на 15% наступного року”, – сказав він, відзначивши, що поки що регулятор не змінював свій прогноз.

Таким чином при подорожчанні тарифу на 25% ціна на куб газу зросте до близько 8,7 грн за кубометр. Подальше прогнозне підвищення ціни на 15% призведе до вартості в розмірі 10 грн за кубометр.

Зазначимо, що наразі тариф на газ для населення в Україні становить 6,9579 грн за кубометр. До сьогодні уряд кілька разів відкладав підвищення ціни на газ: спочатку до осені 2017-го, потім восени 2017-го – до весни 2018-го, далі до осені 2018. Востаннє уряд Гройсмана відклав підвищення ціни на газ для населення всього тиждень тому – до кінця вересня.

Про автора

Коментувати