ДЕННА СОНЛИВІСТЬ – ОЗНАКА ПОГАНОГО ЗДОРОВ’Я, – ВЧЕНІ

0

Нові дослідження вчених з Університету Джона Хопкінса в США виявили небезпечний зв’язок між недостатньою кількістю нічного сну і високим ризиком хвороби Альцгеймера – невиліковне захворювання, яке призводить до значного погіршення якості життя і передчасної смерті.

Як зазначається в повідомленні інституту на EurekAlert, такі дані були отримані після довготривалого дослідження Baltimore Longitudinal Study of Aging, в якому, починаючи з 1958 року, взяли участь понад три тисячі осіб.

У період 1991-2000 років серед добровольців було проведено опитування, в ході якого вони відповіли на ряд питань, що стосуються якості їх сну і денної сонливості.

Підгрупі випробовуваних була проведена позитронно-емісійна томографія з використанням хімічної сполуки Pittsburgh B (PiB) для ідентифікації бета-амілоїдних бляшок, які є ознакою хвороби Альцгеймера.

Дослідники ідентифікували 123 добровольця, які пройшли опитування, а через 16 років – томографію з PiB.

Виявилося, що у людей, хто скаржився на сонливість в денний час, ризик накопичення амілоїдних бляшок був майже в три рази вище, ніж у інших учасників.

Вчені вважають, що такі результати пояснюються тим, що денна сонливість є результатом поганого нічного сну, який в хронічній формі сприяє утворенню бета-амілоїд через невідомий поки механізм.

Однак поки дослідники не можуть виключити можливість, що самі бляшки могли викликати сонливість.

Про автора

Коментувати