СОТНІ ТИСЯЧ ГРИВЕНЬ: ТЕЛЕФОННІ ШАХРАЇ СПУСТОШУЮТЬ КИШЕНІ ПОЛТАВЦІВ

0

Наразі в Україні спостерігається велика кількість таких злочинів, як шахрайство. Полтавщина не є винятком. За 9 місяців поточного року правоохоронці зафіксували близько 1,5 тис. фактів шахрайств.

Найпоширеніший вид даного злочину — це телефонні афери, жертвами яких найчастіше стають люди похилого та середнього віку. Кількість видурених у громадян таким чином коштів — сотні тисяч.

Дзвінки злодії здійснюють переважно вночі, або зранку, коли людина незібрана. Вони повідомляють потенційній жертві, що її родич потрапив у проблемну ситуацію, для вирішення якої потрібна певна сума грошей.

Детально про схему обману громадян розповів начальник відділу комунікацій ГУ НП у Полтавській області Юрій Сулаєв.

“Ваш син скоїв ДТП, збив людину, у нього знайшли наркотики. Саме такі приголомшливі “новини” повідомляють шахраї телефоном своїм жертвам, але відразу і пропонують все владнати, якщо їм нададуть певну суму грошей. Звичайно, людина в такій ситуації починає нервувати, впадає в стрес і намагається допомогти родичу. Також злочинець може нерозбірливо, емоційно прохрипіти чи прокричати в слухавку: “Мама! Мама!”. У відповідь жертва запитує: “Іван, Миколо це ти?”. Тим самим вона повідомляє ім’я родича, що вже полегшує пройдисвітам подальше “спілкування”. Після цього інший злочинець говорить щось на кшталт: “увести до камери”. Жертва, почувши такі розмови дійсно вірить, що з її родичем щось сталося і відповідно виконує всі вимоги шахраїв. Проте злочинці представляються не лише “правоохоронцями”. Може зателефонувати “лікар” і повідомити, що ваш родич потрапив до лікарні і йому необхідна термінова операція. Людина збирає гроші і віддає їх злочинцям, і лише потім розуміє, що її обдурили”, — розповів Юрій Сулаєв.

Також, за словами речника поліції Полтавщини, злочинці нерідко представляються представниками банків. Повідомляють, що ваш рахунок хотіли зламати і просять надати особисті дані банківської картки для її захисту. Найчастіше це стосується кредитних коштів. Людина, знову ж таки, починає нервувати, перейматися за свої гроші й надає шахраям всю необхідну інформацію. Останні, у свою чергу, привласнюють кошти.

“Усі ці дзвінки, у більшості випадків, здійснюють в’язні, які перебувають в місцях позбавлення волі на тимчасово непідконтрольній Україні території. На волі діють їх спільники, які забирають гроші в жертв телефонних шахраїв, чи дізнавшись банківські дані людей знімають кошти в банкоматах. Поліція Полтавщини викрила таку злочинну групу. Один із її членів знаходився в ув’язненні в Луганській області. Троє інших проживали в Карлівському та Гребінківському районах. За злочинцями зафіксовано понад 100 епізодів шахрайства. Підозрювані, які перебували на території Полтавщини були затримані й засуджені. Четвертого заарештували тоді, коли він відбувши покарання на тимчасово непідконтрольній території перетинав КПВВ”, — зазначив Юрій Сулаєв.

У даному випадку засуджені у справі зголосились відшкодувати збитки потерпілим. Але таке відбувається доволі рідко, і люди назавжди втрачають свої збереження. У деяких країнах ЄС існують спеціальні державні фонди для відшкодування збитків завданих шахраями. В Україні цей процес у законодавстві не прописаний.

“Захиститися від шахраїв можливо. Потрібно лише не довіряти незнайомим людям. Пам’ятати, що працівники правоохоронних органів, фінансових установ ніколи не будуть вимагати у вас кошти чи допитуватися банківські реквізити. У жодному разі не можна повідомляти стороннім особам свою особисту інформацію”, — наголосив Юрій Сулаєв.

Про автора

Коментувати