В Україні перейшли на зимовий час: котра тепер година

0

Україна перейшла на “зимовий час”. 28 жовтня о 4:00 стрілки перевели на годину назад. Такий перехід був передбачений постановою уряду України від 1996 року про порядок обчислення часу.

Нагадаємо, ідея переведення годинників виникла ще в 18 столітті, а її автором був сам Бенджамін Франклін! Під час перебування в Парижі він зауважив, що вже в той час люди любили засиджуватися вечорами, випалюючи величезну кількість свічок і масла для новомодних в той час ламп. І він подумав, що зміна часу всього на годину дозволила б заощадити величезну кількість ресурсів.

Таким чином, переведення годинників здійснюється для того, щоб люди могли працювати довше і, при цьому, менше використовувати штучне освітлення. Адже і зараз ми встаємо на початку світлового дня, а лягаємо значно пізніше його кінця.

Вперше перехід на літній і зимовий час ввели у Великобританії в 1908 році заради більш раціонального розподілу електроенергії.

Приклад Великобританії наслідували понад 110 країн світу, а серед тих, хто не переводить стрілки годинника — Росія, Гвінея, В’єтнам, Алжир, Афганістан, Ангола, Китай, Туніс і ще 150 країн.

В Україні у 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, проте цю постанову було скасовано. У той же час, зараз рішення може бути переглянуто, якщо від переведення стрілок відмовиться Євросоюз.

Про автора

Коментувати