Таких уже півкраїни: яку жорстоку правду Мінсоцполітики приховує від українців

0

Близько п’яти мільйонів українських сімей сьогодні отримують субсидії на оплату житлово-комунальних послуг. І якщо будь-якого іншого соціального міністра подібна новина як мінімум б пригнічили, то не українських чиновників, які вперто переконують, що все буде добре, а самі накручують тарифи, збільшують податки та карають за борги.

Втім більшість експертів переконані, що для оптимізму особливо не залишилось приводів, – пише “kp.ua”.

Так, економіста Андрія Мартинюка вкрай непокоїть той факт, що субсидій потребує півкраїни.

Економіст нагадує, що головна задача соцполітики в країні –  забезпечення громадянам гідного рівня життя. Але той же міністр ще минулого тижня розповідав про те, яка прірва лежить в Україні навіть між офіційними доходами багатих і бідних, не кажучи про неофіційні!

Соцальна держава чи суцільні злидні?

На думку Мартинюка, субсидії в таких масштабах – це абсолютне зло. Адже чим більше громадян залежні від дердавної допомоги, тим ширше відкриваються двері для корупції.

Як підкреслює економіст, ми не можемо назвати себе соціальною державою,те, що ми бачимо є не що інщим, як звичайним жебрацтвом.

Зростає армія утриманців

За словами виконавчого директора Міжнародного Фонду Блейзера Олега Устенка, субсидії в нинішньому вигляді – це колосальне навантаження на бюджет, що обяжується ще й тим, що українська економіка зростає дуже мляво. І єдиний вихід у цій ситуації – вивести економіку на стійке зростання, який би посприяв зростанню доходів населення і, відповідно, зменшення субсидій.

Втім є інший бік медалі. Зменшення кількості субсидіантів призведе до збільшення “білих зарплат”. Однак в нашій країні до цього прагнуть неохоче. Адже вигідніше за документами отримувати мінімалку і при цьому мати субсидію.

Як додают економісти, якщо економічна ситуація та програма з субсидіями не зміниться, слід чекати повної катастрофи.

Однак на носі вибори, а значит суттєво кількість субсидіантів змінювати ніхто не збирається.

Зростання тарифів в результаті призведе до того, що кількість домогосподарств, що сидять “на голці соцдопомоги” виросте до 55-60%, і коштів, закладених в проекті бюджету-2019, не вистачить. Все це призведе або до краху, або істотно змінить тарифоутворення в наступому році.

Про автора

Коментувати