У 2018 році на Полтавщині викрали 164 транспортних засоби. Вдалося розшукати близько половини

0

За 10 місяців за фактами незаконного заволодіння транспортними засобами в області зареєстровано 164 кримінальних провадження, по 78-ми правопорушенням особам повідомлено про підозру. Фігурантам тепер може загрожувати покарання – від штрафу до 5-ти років обмеження чи позбавлення волі. Тривають заходи по іншим провадженням.

Який транспорт найбільше цікавить викрадачів та які засоби захисту автомобіля від угону найбільш дієві, розповів начальник відділу розкриття майнових злочинів пкарного розшуку поліції Полтавської області Олександр Лиманець. Навів оперативник і статистику про скоєні злочини.

Так, упродовж 10-ти місяців на території Полтавщини зареєстровано 164 викрадення транспортних засобів. Із них розкрито 78 таких злочинів, тобто майже 48%, де викрадачам вже повідомлено про підозру.

Щодо незаконних заволодінь автомобілями: зареєстровано 80 таких викрадень (у 2017 році – 85), 43-м особам повідомлено про підозру, що становить 53,7%.

Аналіз скоєних правопорушень свідчить, що найбільше викрадають автомобілі у містах Полтава, Кременчук та Миргород. За словами Олександра Лиманця, найбільшим «попитом» користуються автомобілі модельного ряду «ВАЗ» та мопеди (скутери) іноземного виробництва.

– Для досвідчених викрадачів залишений біля будинків на ніч, а подекуди і на більш тривалий час, без нагляду транспортний засіб – дуже легка «здобич», – розповідає оперативник. – Із пояснень фігурантів відслідковуємо, що деякі заволодіння відбуваються ситуативно чи спонтанно, до інших – зловмисники ретельно готувалися заздалегідь. У першому випадку злочини часто скоюються у стані алкогольного сп’яніння та нерідко призводять до подальшого пошкодження викраденого транспорту у ДТП. Як правило, це характерно для сільської місцевості та невеликих міст. Також простежується закономірність, що транспорт найчастіше зникає вночі – у період часу з півночі до 4-ї ранку.

Засоби захисту автомобілів від викрадення

– не залишайте транспорт на тривалий час без нагляду;
– користуйтесь послугами стоянок чи гаражів, паркінгів, які охороняються;
– встановіть протиугонні пристрої, та за можливості обладнайте авто засобами відстеження пересування – так звані GPS-трекери (не показуйте нікому місця їх встановлення);
– ставтесь уважно і навіть підозріло до ситуацій, схожих на несправність чи безпідставне спрацювання сигнальних сповіщень, або повторного блокування/розблокування центрального замка;
– не залишайте ключ від замка запалювання на СТО або у малознайомих осіб, що займаються приватним ремонтом автомобілів, надають послуги перепродажу;
– не залишайте в салоні автомобіля на видному місці коштовні речі, які можуть привернути увагу злочинців;
– не залишайте документи в салоні, носіть їх із собою;
– якщо ваш автомобіль викрали, не гайте час на самостійні пошуки, а терміново дзвоніть до поліції за телефоном “102”.

Відділ комунікації за інформацією управління карного розшуку поліції Полтавської області
Офіційний сайт Національної поліції

Про автора

Коментувати