З Нового року зростуть штрафи за неправильно оформлених працівників

0

Відповідно до Закону “Про Державний бюджет України на 2019 рік” мінімальна заробітна плата становитиме – 4173 грн та у погодинному розмірі – 25,13 грн,  за інформацією перс-служби управдіння Держпраці в області.

Згідно із законодавством про працю, юридичні та фізичні особи-підприємці за фактичний допуск одного працівника до роботи без трудового договору, оформлення його не на повну ставку в разі фактичного виконання роботи цілий день або виплату заробітної плати в “конверті” сплатять 125 190 гривень.

А за фактичний допуск працівника до роботи без трудового договору на керівника підприємства накладається штраф від 8,5 до 17 тисяч гривень.

Отже, один нелегал підприємству може обійтися до 142 190 гривень. Крім того, йому доведеться сплатити ще й офіційну зарплату, не нижчу від середньої за відповідним видом економічної діяльності в регіоні.

За недопущення інспектора до перевірки, яка проводиться з метою виявлення нелегальних працівників чи виплати зарплати “в конверті”, працедавцю загрожує 417 300 гривень штрафу.

Про автора

Коментувати