Воєнний стан, новий курс долара й додаткові вихідні: що чекати українцям у грудні

0

Воєнний стан

Експерти запевняють, що введення воєнного стану у 10 областях України не позначиться на житті пересічних громадян та суттєво не вплине на економічну ситуацію в країні.

“Буде укріплена лінія кордону та посилене патрулювання. Можливо, відбудуться збори резервістів та військове навчання. Для населення особливих змін не буде. Єдине – у тих областях, де запроваджено воєнний стан, потрібно мати при собі документи, що посвідчують особу та не носити зброю”, – говорить політичний експерт Олександр Мусієнко.

Подовження терміну воєнного стану малоймовірне, адже це означатиме відстрочення дати виборів, що не вигідно ані міжнародним партнерам, ані українському парламенту.

“Очевидно, що ні США, ні Німеччина не підтримали введення воєнного стану на 60 днів, як того спочатку хотів президент. Оскільки це ставило під загрозу проведення виборів і могло їх зірвати. Більш того, західні партнери усвідомлюють, що це буде економічний шок, який віддаляє від України інвесторів. Саме тиск західних партнерів визначив відмову Петра Порошенка від введення повномасштабного воєнного стану”, – говорить політолог Руслан Бортнік.

Наразі воєнний стан впроваджено у Вінницькій, Луганській, Миколаївській, Одеській, Сумській, Харківській, Чернігівській, Донецькій, Запорізькій, Херсонській областях, а також у внутрішніх водах Азово-Керченської акваторії. Він діятиме до 14:00 26 грудня 2018 року.

Що буде з доларом

Не встигла національна валюта оговтатися від потрясіння, спричиненого рішенням про введення воєнного стану, як на неї чекають нові випробування. У грудні курс долара може зрости до 29,5.

“Традиційно наприкінці грудня є тиск на курс гривні, оскільки місцеві бюджети починають активно витрачати гроші, і це впливає на всю систему. Цього року цей тиск продовжиться. Орієнтовно курс долара складе – 29-29,5”, – говорить економіст Сергій Фурса.

Стабілізуватися ситуація на валютному рину може лише наприкінці січня наступного року.

Нові соцстандарти

Цього місяця в країні зростуть соціальні стандарти: прожитковий мінімум становитиме 1853 грн замість 1777 грн, а пенсія стане більшою на 62 гривні – 1497 грн.

Мінімальний розмір аліментів для дітей до 6 років зросте на 67 грн. і буде становити 1626 грн. Для дітей віком від 6 до 18 виплати збільшаться  з 1944 до 2027 грн.

Уряд проводить індексацію, як правило, двічі на рік – з 1 липня і 1 грудня. Тож наступного разу соціальні показники зміняться 1 липня 2019 року.

Новорічні напрямки  “Укрзалізниці”

“Укрзалізниця” планує запустити 30 нових напрямків на новорічні свята. Здебільшого вони курсуватимуть до зимових курортів – Івано-Франківська, Ужгорода, Львова, Чернівців.

Купити квитки на потяги, що відправляються після 20 грудня, можна буде онлайн або в залізничних касах після 5 грудня. Водночас “Укрзалізниця” заборонила повернення квитків через інтернет з 15 грудня по 15 січня, пояснивши це тим, що більшість квитків викуповуються онлайн в перші хвилини продажів, а потім покупці масово їх повертають вже перед самим відправленням потяга.

Додаткові вихідні

Цього місяця на українців чекають 11 вихідних днів. Країна вперше святкуватиме католицьке Різдво на державному рівні – 24 і 25 грудня будуть неробочими днями. Крім того, вихідним в уряді вирішили зробити і 31 грудня. Проте  – 24 і 31 числа доведеться відпрацьовувати по суботах – 22 та 29 грудня відповідно.

Про автора

Коментувати