За знаннями – до Центру ПМСД!

0

У рамках реалізації субпроекту «Запровадження інноваційної моделі системи надання послуг хворим на гіпертонію у Полтавській області» проекту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей», що фінансується Міжнародним банком реконструкції та розвитку, у Центрі ПМСД м. Горішні Плавні функціонує «Школа здоров’я» на базі АЗПСМ №1 за напрямком роботи «Артеріальна гіпертензія» і «Цукровий діабет» та на базі АЗПСМ с. Дмитрівка за напрямком роботи «Артеріальна гіпертензія».

«Школа здоров’я» створена з метою надання сформованим групам пацієнтів з певним типом захворювання необхідної інформації з питань збереження та зміцнення здоров’я, попередження виникнення ускладнень, профілактики та корекції основних факторів ризику виникнення захворювань.

«Школа здоров’я» – це організована форма роботи з пацієнтами у групах, у тому числі – з використанням практики самодопомоги. Вони створюються з метою проведення освітніх групових занять спільно з медичними працівниками.

На заняттях «Школи здоров’я» пацієнти мають змогу отримати знання з підтримки свого здоров’я та навички з адаптації до життя з власною хворобою.

Цілі та завдання «Школи здоров’я»:

Надати пацієнтам знання про складові здоров’я та важливість ведення здорового способу життя, особливості неінфекційних захворювань (НІЗ) та факторів ризику їх виникнення.
Сформувати відповідальне ставлення до власного здоров’я, мотивацію до його збереження, прихильність до лікування та виконання рекомендацій лікаря щодо попередження ускладнень.
Переконати пацієнтів у необхідності відмови від шкідливих звичок та подоланні інших поведінкових факторів ризику (тютюнопаління, зловживання алкогольними напоями, переїдання, гіподинамії, стресових станів тощо).
Сформувати у пацієнтів вміння та навички систематичного самоконтролю за станом здоров’я, рівнем артеріального тиску та глюкози в крові за допомогою глюкометра тощо.
Навчити правильному вимірюванню артеріального тиску, окружності талії, визначенню індексу маси тіла (ІМТ), серцево-судинного ризику за шкалою SCORE, долікарняної само- та взаємодопомоги у випадках загострень та кризі.
Надати рекомендації пацієнтам щодо складання та дотримання індивідуального плану оздоровлення.
Заняття в «Школі здоров’я» для пацієнтів за кожною тематикою здійснюються циклічно, по затвердженому графіку. Тривалість циклу для кожної групи слухачів Школи – близько 4-ох занять тривалістю по 1-1,5 години протягом 2-3 місяців. Кількість слухачів у групі – не більше 10-12 осіб. У структурі занять «Школи здоров’я» – теоретична частина, практичні заняття, надання пацієнтам індивідуальних рекомендацій щодо харчування і фізичної активності, управління стресом, відмови від шкідливих звичок тощо.

На початок листопада проведено 20 занять для 74 слухачів. Задоволеність пацієнтів якістю навчання у Школі здоров’я висока.

Щоб стати слухачем «Школи здоров’я» необхідно звернутись до свого сімейного лікаря чи терапевта і записатись на заняття.

УПРАВЛІННЯ ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я
Горішньоплавнівської міської ради Полтавської області

За знаннями – до Центру ПМСД!

Про автора

Коментувати