НАРДЕПИ ВІД ПОЛТАВЩИНИ КАПЛІН ТА ЖЕВАГО НЕ ПРОГОЛОСУВАЛИ ЗА ЗМІНИ ДО КОНСТИТУЦІЇ ЩОДО ЧЛЕНСТВА В ЄС ТА НАТО

0

Сергій Каплін під час голосування мітингував за права пенсіонерів, а відсутність Костянтина Жеваго в сесійній залі давно не дивує

Верховна Рада України прийняла закон про зміну Конституції щодо зовнішньополітичного курсу України на вступ до Євросоюзу і НАТО. За таке рішення проголосували 334 нардепа. Майже у повному складі проголосували народні депутати з фракцій «БПП «Солідарність», «Народний фронт», «Батьківщина», «Радикальна партія Олега Ляшка», «Самопоміч» та з групи «Воля народу». Підтримала зміни до Конституції й більшість позафракційних. Про це повідомляє «Полтавщина».

«Проти» проголосувало 35 депутатів, не проголосувало 16 народних обранців. У повному складі не проголосувала фракція «Опозиційного блоку», у групі «Партія Відродження» проголосувала за євроатлантичний вибір меншість членів. Втім, більшість не проголосувала й «Проти» — нардепи просто не натиснули жодну із кнопок для голосування.

Що змінюється?

Законопроект № 9037 пропонує внести зміни до преамбули і 3 статей Конституції.

Зокрема абзац п’ятий преамбули після слів «громадянської злагоди на землі України» доповнити словами «та підтверджуючи європейську ідентичність Українського народу і незворотність європейського і євроатлантичного курсу України».

Пункт 5 частини першої статті 85 пропонується викласти в такій редакції: «визначення засад внутрішньої і зовнішньої політики, реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 102 пропонують доповнити частиною третьою, згідно з якою «президент України є гарантом реалізації стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

Статтю 116 планують доповнити пунктом 11: «забезпечує реалізацію стратегічного курсу держави на набуття повноправного членства України в Європейському Союзі і в Організації Північноатлантичного договору».

Полтавське голосування

Як проголосували за це народні депутати, обрані в одномандатних виборчих округах на Полтавщині?

Округ Депутат Фракція Голосування
144 Сергій Каплін БПП «Солідарність» Відсутній
145 Юрій Бублик Позафракційний За
146 Юрій Шаповалов Відродження За
147 Олег Кулініч Відродження За
148 Костянтин Іщейкін БПП «Солідарність» За
149 Андрій Река Народний Фронт За
150 Костянтин Жеваго Позафракційний Відсутній
151 Руслан Богдан ВО «Батьківщина» За

Підтримали «конституалізацію» євроатлантичного руху народні депутати Костянтин Іщейкін (БПП), Андрій Река (Народний фронт), Юрій Бублик (позафракційний), Руслан Богдан (Батьківщина), Олег Кулініч та Юрій Шаповалов (Відродження). Із обраних по партійним спискам відзначимо голос «за» Ігоря Мосійчука з РПЛ.

А ось представник фракції «БПП «Солідарність» Сергій Каплін на важливе голосування не прийшов. В цей момент він мітингував під стінами парламенту, разом із ветеранами та пенсіонерами ЗСУ і органів внутрішніх справ. Вимоги мітингувальників: відхилити закон соціального міністра Андрія Реви та перерахувати пенсії за чинним законодавством.

А ось відсутність під час голосування нардепа Костянтина Жеваго не здивувала, тому що народний обранець вкрай рідко відвідує пленарні засідання. Навпаки — його присутність у залі, напевно, більше вказує на вагомість питання.

Про автора

Коментувати