ЯК ПРОГОЛОСУВАТИ НА ВИБОРАХ ПРЕЗИДЕНТА ЗА ФАКТИЧНИМ МІСЦЕМ ПРОЖИВАННЯ

0

Тридцять першого березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України. Взяти участь у голосуванні є невід’ємним правом кожного громадянина, яке гарантоване Конституцією України. Реалізувати своє право виборець може відповідно до адреси, за якою зареєстровано його місце проживання, на відповідній виборчий дільниці. Однак трапляються випадки, коли у день виборів громадянин знаходиться у іншій місцевості та не має можливості прибути на відповідну виборчу дільницю. Але і такі обставини не є перешкодою для реалізації свого права обирати.

Для того щоб тимчасово змінити свою виборчу адресу, перш, за все, потрібно мати поважну причину. Це може бути відрядження, постійне проживання не за зареєстрованим місцем проживання, робота, навчання у іншому населеному пункті, перебування у санаторії чи на лікуванні та інші. Отримавши документ, що підтверджує відповідні обставини (це може бути довідка з місця роботи, місця навчання, лікувального закладу та інші), виборцю необхідно звернутися до органу ведення Державного реєстру виборців та подати заяву про тимчасову зміну місця голосування із зазначенням дільниці чи адреси, за якою він бажає проголосувати. Заява подається особисто, при собі необхідно мати документ, що посвідчує особу, це може бути паспорт громадянина України, тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України), для військовослужбовців це може бути військовий квиток. До заяви додається документ, що підтверджує обставини, за яких виборець не має можливості проголосувати за адресою реєстрації місця проживання. Особам, місце проживання яких зареєстровано на тимчасово-окупованих територіях, подавати підтверджуючих документів не потрібно.

У випадку звернення до органу ведення Реєстру виборця, в якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Інформацію про своє включення до Державного реєстру виборців можна перевірити на електронному ресурсі «Особистий кабінет виборця».

Нагадуємо, що кваліфіковану правову допомогу можна отримати, звернувшись до Першого полтавського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою: : м. Полтава, вул. Міщенка, 2, з понеділка по п’ятницю з 9.00 до 18.00 або за тел. (0532)50 27 22.

Інформацію про адресу найближчого місцевого центру чи  бюро правової допомоги можна отримати за єдиним телефонним номером  системи безоплатної правової допомоги –

0 800 213 103

(дзвінки безкоштовні зі стаціонарних та мобільних телефонів в межах України, цілодобово)

Перший полтавський місцевий центр

з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Про автора

Коментувати