В Україні різко здорожчають цигарки

0
Ціни на цигарки в Україні злетять до рекордної позначки: дешевше 100 грн не знайти. Про це зазначив генеральний директор Директорату громадського здоров’я МОЗ України Андрій Скіпальський.

Так, за попередніми підрахунками вже невдовзі пачка сигарет коштуватиме в Україні близько 100 гривень, що сильно зменшить цінову доступність шкідливого продукту.

«Навіть підвищення ціни на 5-6 грн в 2019 році продовжить зниження споживання сигарет, відповідно, буде позитивний ефект для всього населення України, переважно курців», — зазначив Скіпальський.

Він також підкреслив, що поки збільшення ціни на сигарети є найефективнішим методом блротьби з курінням.

«Є міжнародна формула, що підвищення ціни на цигарки на 10% призводить до зниження споживання сигарет на 2-5% в залежності від бідності чи багатства країни. В минулому році у нас в середньому зросли акцизи на 30%. Ціну підвищили вище рівня акцизів. в середньому ціна на сигарети виросла на 24% при рівні інфляції в 9,8%. тобто в чистому вигляді — на 14%. і ми маємо падіння продажів і вживання на рівні 17%. при цьому надходження до державного бюджету зросли на 10%», — повідомив представник Міністерства охорони здоров’я.

Разом з тим варто відзначити, що завдяки новому білкового сенсору вчені можуть спостерігати за накопиченням нікотину всередині нейронів і стежити за розвитком залежності.

Кожного разу, коли людина вдихає тютюновий дим, молекули нікотину проходять гематоенцефалічний бар’єр і потрапляють прямо в мозок. Тут однією з його мішеней стають ацетилхолінові рецептори, розташовані на поверхні нервових клітин.

Про автора

Коментувати