Горішні Плавні: «Водоканал» вирішує «свої проблеми» за рахунок бізнесменів

0

У Горішніх Плавнях є природній монополіст – «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради». Тільки вони у нашому місті надають споживачам послуги з постачання водопостачання та водовідведення.

Досить часто це підприємство, користуючись своїм монопольним становищем, нав’язує споживачам свої вимоги. А люди, не знаючи своїх прав, погоджуються з ними.

Такі випадки є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції на ринках, пов’язаних з підключенням об’єктів містобудування, в тому числі об’єктів житлового будівництва, до інженерних мереж водопостачання та водовідведення.

Історій стосовно неправомірних дій з боку міського водоканалу Горішніх Плавнів вдосталь, їх можна почути майже від кожного підприємця міста. Хтось отримує листи, в яких зазначені суми і які, потрібно терміново сплатити, одні погоджуються та платять, інші – відстоюють правду та намагаються боротись з поборами.

Одна з таких історій, розпочалась ще у 2017 році, коли на приватне підприємство «Фламінго Текстиль» завітали працівники КП «ВУВКГ». Ними були відібрані проби на вулицях Набережна, 51 та Соборна, 31, про, що було складено Акти відбору проб стічних вод.

В процесі відібрання проб представником приватного підприємства «Фламінго Текстиль» було заявлене прохання про відібрання паралельної та арбітражної проби, а також опломбувати відібрані проби.

Однак, працівником КП «ВУВКГ» було відмовлено в цьому в зв’язку з тим, що порядок відібрання паралельної та арбітражної проби, їх дослідження в лабораторії, а також опломбування проб не передбачений Правилами приймання стічних вод підприємств в систему каналізації м. Комсомольська затверджені рішенням виконкому міської ради від 25.03.2003 року № 137, в зв’язку з чим відібрання паралельних, арбітражних проб та опломбування відібраних проб є неможливим.

Таким чином, споживач не має можливості перевірити достовірність проведених КП «ВУВКГ» аналізів відібраних проб стічних вод у власній лабораторії та перевірити, що саме відібрані на належному мені об’єкті були передані для дослідження до лабораторії комунальної служби. Після, від комунальників підприємцю почали надходити листи, в яких зазначалось понаднормативне забруднення стічних вод. Разом з тим були акти надання послуг з рахунками, які було потрібно негайно сплатити.

Додамо, якщо звернутись до нормативних документів, які знаходяться на сайті міськводоканалу http://voda.pl.ua/images/docs/doc30081601.pdf , то можна побачити, що частина розділу кудись зникла або її просто не вигідно було комусь оприлюднювати. Питання не урегульоване, тому саме цю інформацію спеціально не опублікували.

Зазначимо, відбір проб здійснювалось одразу по двох підприємствам, яке належить Завалій М.В. та Завалій Ю.І.

Скоріш за все, такі «перевірки» зі здійсненням відібрання аналізів проб стічних вод з боку КП «ВУВКГ» пов’язані з активною громадянською позицією Миколи Завалія. Адже він вже давно переймається щодо подій міського життя, дій службових осіб місцевої влади міста Горішні Плавні. Також являється головним редактор газети «Прозорий погляд», де у публікаціях неодноразово критикувався пан Яроша С.М., як директора КП «ВУВКГ», щодо управління підприємством.

Вважаємо, що використовуючи своє право як монополіста з послуги централізованого водовідведення КП «ВУВКГ» здійснює тиск на Завалія М.В. та підконтрольні йому об’єкти господарської діяльності з метою примусити бізнесмена змінити свою позицію та припинити діяльність з критикування місцевої влади.

Наразі ситуація виглядає наступним чином — підприємцю пропонують укласти додаткову угоду, в  які буде погоджено сплату рахунків між підприємцем і водоканалом. На обмін –  «Виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» Горішньоплавнівської міської ради» не буде здійснювати відібрання проб. Виходить так, що КП «ВУВКГ» буде підгонять показання під ціну та маніпулювати показниками?

Зазначимо, що з 2 лютого 2018 року діє НАКАЗ МІНІСТЕРСТВА РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ від 01.12.2017 № 316 «Про затвердження Правил приймання стічних вод до систем централізованого водовідведення та Порядку визначення розміру плати, що справляється за понаднормативні скиди стічних вод до систем централізованого водовідведення».

Так от, згідно цього Наказу, опираючись на пункт 9 – «У разі незгоди споживача з результатами даних лабораторії виробника щодо якості стічних вод згідно з аналізом контрольної проби, за результатами якого зроблено висновок про наявність у стічних водах споживача перевищень ДК забруднюючих речовин, споживач має право звернутися до незалежної лабораторії, що здійснює свою діяльність у цій галузі відповідно до вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», для проведення аналізу арбітражних проб, які відбираються одночасно з контрольною пробою і зберігаються належним чином виробником та споживачем» та пункт 4 – «На підставі цих Правил виробник розробляє місцеві Правила приймання, в яких враховують місцеві особливості приймання та очищення стічних вод, а також визначають ДК забруднюючих речовин, що можуть скидати до системи централізованого водовідведення. Місцеві правила приймання затверджуються органами місцевого самоврядування та є обов’язковими для виробників та споживачів». У свою чергу, КП «ВУВКГ» повинен розробити та схвалити нові правила, згідно місцевих особливостей, в яких показники будуть інші з допустимими нормами. Чому цього не роблять комунальники Горішніх Плавнів, цим самим порушуючи Законодавство України.

Хочеться наголосити, що діяльність КП «ВУВКГ» з відбору проб стічних вод у суб’єктів господарювання розпочалась на території міста Горішні Плавні після того як з 20.01.2016 року міським головою Дмитром Биковим було призначено керівником КП «ВУВКГ» Сергія Яроша. Оскільки, грошові кошти сплачені споживачами за нібито перевищення допустимих концентрацій речовин у стічних водах є одним з джерел фінансування господарської діяльності КП «ВУВКГ», тому що до 2016 року до цього питання з боку комунальників ніякої уваги не приділялось, а на даний час стало засобом «заробляння грошей» для даного підприємства.. Директор міського водоканалу пан Ярош, на даний момент. є самим одіозним персонажем в нинішній команді міського голови Дмитра Бикова. Виходить у Горішніх Плавнях так – збудували лабораторію, на тендерах заробили свої відкати, а тепер коштом бізнесменів відбивають затрати.

У Горішніх Плавнях ситуація така — після отримання рахунків за скидання стічних вод з нібито перевищенням допустимих концентрацій суб’єктам господарювання пропонують встановити щомісячну фіксовану плату за скидання стічних вод з перевищенням, у зв’язку з чим працівники КП «ВУВКГ» таких суб’єктів господарювання не відвідують, але лише надсилають рахунки для оплати за перевищення концентрацій речовин у стічних водах.

До речі, лише Завалій М.В. та Завалій Ю.І., представниками КП «ВУВКГ» стосовно питання з відібранням проб стічних вод для їх аналізу так часто навідують у Горішніх Плавнів. Більшість суб’єктів господарювання мовчки платить міськводоканалу.

Зазначимо, що графіки здійснення відбору проб з вказанням місяця в якому буде здійснюватись відібрання проб ніхто не висвітлює. Тому, припускаємо, що КП «ВУВКГ» навмисно робить свої візити саме до Завалій М.В, та Завалій Ю.І.

Як боротися з монополістом? Громадська організація «ЗАПОРУКА» пропонує бізнес-спільноті Горішніх Плавнів об’єднатися та протистояти самоуправству чиновників! Нехай нарешті зрозуміють, що підприємці міста не будуть йти на поводу та робити те, що їм заманеться.

Про автора

Коментувати