ЧИ ПОТРІБНО РОБИТИ АНАЛІЗИ ПЕРЕД ВАКЦИНАЦІЄЮ: РОЗПОВІЛИ ПЕДІАТРИ ПОЛТАВЩИНИ

0

Багатьох батьків та медиків досі турбує питання: чи потрібно робити аналізи перед вакцинацією. Педіатри Полтавщини детально все розповіли.

В жодній настанові немає наполягання на проведенні аналізів перед вакцинацією. Чому? Тому що це зайва інформація для лікаря. Якщо лікар оглянув дитину і ззовні не знайшов ознак гострого захворювання, яке є протипоказанням до щеплення, то навіщо ж робити аналізи, – говорять педіатри.

Загальний аналіз крові. Дехто аргументує, що можна виявити анемію. А чи є анемія протипоказанням до вакцинації? Зниження гемоглобіну до 90, 80 не є протипоказанням. Якщо ж у дитини гемоглобін нижче 60 г\л і дитина потребує госпіталізації, то звісно в такому стані щеплення не проводиться. Але ж такі показники крові вже мають зовнішні ознаки захворювання, яке обов’язково запідозрить лікар при огляді.

Також є думки, що в аналізі крові можна побачити інфекційний процес. Знов таки, якщо ззовні дитина здорова, то лікувати нічого. Лікують дитину, а не аналізи.

Загальний аналіз сечі. Виявлення безсимптомної бактеріурії (відсутність скарг з боку сечостатевої системи при наявності бактерій в сечі) не є підставою відкладати вакцинацію.

УЗД органів черевної порожнини, нирок тощо. Навіть виявлення відхилень в структурі органів (деформація чи потовщення стінок жовчного міхура, дискінезія жовчних шляхів, зміни лоханок нирок) не є протипоказанням до вакцинації.

Проведення безпідставних аналізів лише відтерміновує щеплення і підвищує ризик інфікування при частому відвідуванні амбулаторії.Не робіть зайвих обстежень, захищайте максимально дитину від інфекцій, – наголошують фахівці.

В західних країнах існує практика вакцинації в місцях громадського користування (аеропорти, торгові центри) без проведення аналізів, лише огляд лікаря.

Про автора

Коментувати