УКРАЇНЦЯМ СЛІД ГОТУВАТИСЯ ДО ПОЧАТКУ СЕЗОННОЇ АЛЕРГІЇ

0

Фахівці попереджають, що в Україні починається цвітіння деяких дерев, пилок яких провокує симптоми сезонної алергії. В Україні з 15-21 березня на території лісової та лісостепової зон починається цвітіння тополі, інформує Ukr.Media.

Однак симптоми полінозу – сезонного захворювання, причиною якого є алергічна реакція на пилок рослин – на цьому тижні в лісовій і лісостеповій зонах буде викликати в основному пилок вільхи. Вона буде спостерігатися в помірних і низьких концентраціях. Про це свідчать дані Європейській Аероалергенної мережі.

Низькими і помірними будуть концентрації алергенного пилку ліщини. У містах лісової і лісостепової зон, особливо – Закарпаття – з’являться перші пилкові зерна берези. Деякий час вони не будуть провокувати алергію. На лісистих територіях України, зокрема у Чернігові, Черкасах і Полтаві на початку тижня прогнозують дощі, які знизять концентрації алергенів у повітрі.

По всій Україні незабаром з’явиться пилок ясена, до якого, за даними молекулярної діагностики, чутливі 20% українців, що страждають на поліноз. Також в повітрі будуть присутні пилкові зерна неалергенної верби. У низьких і дуже низьких концентраціях в повітрі буде спостерігатися пилок кипарисових – туї, тиса та ялівцю.

Лікування
Лікувати сезонну алергію, в тому числі медикаментозно, потрібно лише під наглядом лікаря. Проте одним з найефективніших методів у боротьбі з полінозом є бар’єрний метод. Тобто попередження попадання алергенів в носоглотку, тобто бар’єрний спосіб захисту. Застосовуються спеціалізовані фільтри для носа, респіратори-невидимки.

Про автора

Коментувати