За тиждень — вибори

0

За тиждень вибори: хто панікує, дехто подає документи на біометричний паспорт, а хтось досі не може обрати гідного кандидата. Щоб зменшити напругу серед суспільства, ми підготували інструкцію з того, як себе поводити під час виборів, що треба зробити до 31 березня та куди бігти у випадку перемоги того чи іншого кандидата.

 1. У будь-якій ситуації зберігайте спокій. Якщо у вас є можливість не говорити про політику – мовчіть. Якщо ні – намагайтеся мовчати. Сперечатися та доводити свою точку зору немає сенсу.
 2. Не піддавайтеся на провокації маніпуляторів та агітаторів. Зберігайте свою точку зору та принципи. Уляна Супрун на своїй сторінці у Facebook характеризує маніпуляторів як тих, хто голосно говорить, кричить, активно жестикулює, вдається до образливих особистих фраз та грубо себе поводить. Важливо не відповідати агресією на агресію.
 3. Не намагайтеся перекричати людину. Навіть якщо ви говорите не про політику та вибори. Бачите, що надії на конструктивний діалог немає – спокійно займайтеся своїми справами або йдіть геть (якщо є така можливість).

Вибори відбудуться 31 березня 2019 року. Голосування проводиться з 8:00 до 20:00 без перерви. Відповідно до статті 70 Конституції України право голосу мають громадяни України, які на момент голосування досягли 18 років. Виборець може використати право голосу тільки на одній дільниці, де він внесений до списку виборців.  Перевірити, чи є ви у списку Державного реєстру та місце вашого голосування можна на сайті.

Для отримання виборчого бюлетеня для голосування члену дільничної виборчої комісії надається один із нижче зазначених документів:

 • Паспорт громадянина України;
 • Тимчасове посвідчення громадянина України;
 • Військовий квиток (виключно для військовослужбовців).

Якщо ви хочете проголосувати за місцем проживання (а не за місцем реєстрації), вам потрібно зробити два кроки:

 • Отримати документ, який підтверджує, що ви будете в іншому місці на момент виборів за вагомих причин. Це можуть бути довідка з місця роботи, договір про оренду квартири в іншому місті або квитки на літак або поїзд тощо.
 • Подати цей документ та паспорт у Відділ ведення ДРВ (Державний реєстр виборців) вашого міста. Відділ ведення ДРВ виконавчого комітету Горішньоплавнівської міської ради знаходиться за адресою вулиця Миру, 24, кабінет 201. Режим роботи: ПН-ЧТ 8:00 – 17:00 (перерва 12:00-13:00). ПТ – скорочений робочий день. Телефон для довідок: (05348) 2-52-45

Якщо ви за станом здоров’я не може вийти з дому або лікарні для голосування, вам потрібно подати письмову заяву до місцевої виборчої комісії та додати до неї довідку з медичної установи, яка підтверджує тимчасову нездатність до пересування. Її можна подати поштою або через інших осіб. Тоді у день виборів, 31 березня, до дому до виборця приходять делеговані члени дільничної виборчої комісії з бюлетенями та опечатаною або опломбованою виборчою урною.

Ці процедури можна зробити до 25 березня включно.

Нагадуємо, що виборець може проголосувати лише за одного кандидата. Якщо у бюлетені відсутня жодна позначка або їх більше, ніж одна, то такий бюлетень вважається недійсним. Якщо виборець зіпсував бюлетень, він має право звернутися до члена дільничної виборчої комісії із проханням замінити бюлетень в обмін на зіпсований. Так можна зробити лише один раз.

Що не можна роботи на виборчій дільниці:

 • Фотографувати. Це заборонено Законом України «Про вибори Президента України»;
 • Агітацію заборонено здійснювати за день та у день виборів;
 • Голосувати за іншу особу (навіть якщо є її паспорт);
 • Виносити бюлетень за межі дільниці.

Варто пам’ятати, що відповідно до Закону України «Про вибори Президента України», виборці не мають можливості  проголосувати проти всіх, а можуть поставити галочку або «+» лише за одного кандидата. Графа «Не підтримую жодного кандидата на пост Президента Україна» була присутня у бюлетенях до квітня 2014 року.

Якщо ви досі вагаєтеся, за кого віддати свій голос, ми зібрали декілька матеріалів, які допоможуть вам зробити цей вибір.

Аналітичний портал «Слово і діло» пропонує перевірити, скільки своїх обіцянок виконав кандидат, скільки не виконав та яка кількість знаходиться у процесі виконання.

Громадське перевіряє кандидатів на брехню під хештегом #ВибориБезБрехні.

Українська Правда аналізує програми, стратегії та спонсорів основних кандидатів – Порошенка, Тимошенко та Зеленського.

Накипело підготувало дос’є на кожного кандидата.

Міський сайт міста Слов’янська 6262com.ua зібрало всі обіцянки кандидатів.

А Еспресо відповідає на головне запитання «Хто є хто».

Якщо ви вже не можете чути ані про порошенкатимошенкозеленського, ані про вибори, зіграйте у політичну гру – відчуйте себе Президентом, лише відповідаючи на запитання «так» або «ні».

P.S. Навіть якщо ви вважаєте себе аполітичною людиною, проголосуйте. Ніхто не має права вас змушувати, однак це є вашим обов’язком як громадянина.

Про автора

Коментувати