24 березня у Кременчузі перекинувся моторний човен

0

24 березня у Кременчузі перекинувся моторний човен, на якому знаходилося п’ять пасажирів. Одна людина змогла врятувати своє життя, доля останніх чотирьох наразі невідома. Про це повідомляє прес-служба  Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

«24 березня о 22:15 до ДСНС надійшла інформація, що біля Крюківського мосту у місті Кременчук на річці Дніпро перекинувся моторний човен, на якому знаходилося п’ять людей», – вказано у повідомленні рятівників. Інцидент стався о 21:30. У човні знаходилися дві дівчини та три хлопці. Човен перекинувся на фарватері (штучний або природний прохід для суден серед навігаційних небезпек; безперервна смуга води певної глибини), коли рухався у напрямку до острова Шаламай у Крюків. Одна із врятованих дівчат виплила в районі дачного масиву «Металург». Саме вона і сповістила поліцію про ситуацію. Рятівники знайшли човен в 150-ти метрах від берега.

Станом на 7:00 25 березня пошукові роботи продовжуються.

Дотримування правил безпеки на воді – запорука збереження життя. Ми зібрали поради тим, хто катається на човнах (моторних катерах, скутерах, квадро циклах), які допоможуть уникнути надзвичайних ситуацій:

  1. Перед посадкою у човен, огляньте його, переконайтесь у його надійності, перевірте наявність весел, кочетів, черпака для відливу води, рятувальних засобів (рятувальне коло, рятувальний жилет);
  2. Посадку у човен проводьте, обережно ступаючи на середину настилу. Сідайте на лавку рівномірно. Не можна сідати на борт човна.
  3. Той, хто знаходиться за веслами, повинен пам’ятати про відповідальність, уважно дивитися вперед і не допускати зіткнень з перешкодами та іншими човнами.
  4. Якщо човен перекинувся, насамперед надайте допомогу тим, хто не вміє плавати. Утримуючись за борти човна, кличте на допомогу і спільними зусиллями штовхайте човен до берега, на мілину.

Забороняється:

  1. Перевантажувати човен понад встановлену норму;
  2. Перетинати курси катерів, близько підходити до них;
  3. Пересідати на воді з одного човна в інший, переходити в човні з місця на місце, розгойдувати човен;
  4. Користуватися човном особам в нетверезому стані, а також дітям до 14 років без супроводу дорослих;
  5. Особи, які не вміють плавати, повинні сідати у човен, надягнувши на себе рятувальний жилет (пояс).

Про автора

Коментувати