Кабінет міністрів знову буде змінювати систему виплати субсидій

0

У разі, якщо субсидіант допускав прострочення в оплаті житлово-комунальних послуг при отриманні монетизованої субсидії, то на наступний період субсидія буде призначатися в безготівковій формі.

Міністр соціальної політики Андрій Рева каже, що наразі субсидія не призначається, якщо у домогосподарства є місячне прострочення з оплати ЖКП (після погашення боргу субсидію можна відновити). «Думаю, ми внесемо зміни, і той, хто допускав прострочення з оплатою, маючи на руках гроші, які їм виплатили, будуть впродовж наступного року отримувати субсидію вже в безготівковій формі», – наголосив Рева. Міністр також додав, що якщо після закінчення цього періоду виплати нормалізуються, субсидіант зможе знову перейти на грошову форму.

Така система дозволить встановити ефективні відносини з субсидіантами.

Крім того, Рева повідомив, що також планується регламентувати: якщо несплата буде пов’язана з донарахуванням по газу в зв’язку з рішенням суду, такі прострочення не враховуватимуться при призначенні субсидії.

Нагадаємо, що за законодавством України право на отримання державної субсидії мають сім’ї, чиї витрати на оплату житлово-комунальних послуг (в межах встановлених норм споживання та з урахуванням пільг) перевищують розмір обов’язкового відсотка платежу. Сума платежу для кожного домогосподарства визначається індивідуально і залежить від сукупного доходу сім’ї.

Про автора

Коментувати