Останній день агітації: українцям нагадали закон про вибори

0

29 березня – останній день агітації перед виборами Президента України, які відбудуться 31 березня. Такі норми порядку затверджені у статті 57 Закону «Про вибори Президента України».

Згідно із законом, передвиборча агітація закінчується о 24:00 останньої п’ятниці перед днем виборів. Агітація перед повторним голосуванням починається з наступного дня після затвердження повторного голосування і закінчується о 24:00 останньої п’ятниці перед проведенням повторного голосування.

Також МВС України закликали громадян не порушувати «день тиші» навіть у Facebook. Аватарки у соціальних мережах з агітацією підтримати того чи іншого кандидата у Президенти 30 березня – «день тиші» – вважаються порушенням законодавства. Кара за такі порушення не передбачена. Як наголосив радник голови МВС Іван Варченко, будь-яка агітація у будь-якому вигляді у «день тиші» заборонена.

Нагадаємо, що також заборонено здійснювати фото- та відео зйомку у кабінках для голосування, демонструвати виборчий бюлетень та робити селфі у кабінці для голосування або із бюлетенем – за це передбачено адміністративна та навіть кримінальна відповідальність. «Також пам’ятайте: виборчий бюлетень – це не сувенір, який можна взяти додому та повісити у рамку. Якщо ви забираєте виборчий бюлетень додому, то ви ризикуєте на три роки потрапити під санкції статті 158 Кримінального кодексу та отримати обмеження свободи», – наголосив Варченко.

Про автора

Коментувати