Сортувати чи ні: за сміття змусять платити по-різному

0

В Україні сортоване та не сортоване сміття будуть вивозити за різними тарифами. Відповідне рішення 27 березня ухвалив Кабінет міністрів.

Чиновники вважають, що диференційована тарифікація послуг стимулюватиме людей і бізнес приділяти більше уваги проблемі відходів, пише Gazeta.ua.

“Розписаний механізм, як можна сортувати побутові відходи, але це лише рекомендації. Також написали, що має бути різний тариф для відсортованих і не відсортованих відходів. Але який він буде, хто його встановлюватиме і контролюватиме – немає ані слова”, – зазначає комунікаційний менеджер громадської організації “Україна без сміття” Івана Давиденко.

Із 1 січня згідно закону “Про відходи” сортувати сміття зобов’язані всі. Заборонено захоронення на полігонах неперероблених побутових відходів.

На практиці перероблено та утилізовано близько 5,8% побутових відходів, з них 2,71% спалені, а 3,09% потрапили на заготівельні пункти вторинної сировини та сміттєпереробні заводи. Більшість міст не готові до сортування. Наприклад, в Києві працює єдиний в Україні сміттєспалювальний завод “Енергія”, побудований ще у 1986 році.

Про автора

Коментувати