З початку квітня запрацює медична картка в електронній системі охорони здоров’я

0

З квітня 2019 року в електронній системі охорони здоров’я з’явиться можливість виписувати електронні рецепти.

З 1 березня в Україні в тестовому режимі запрацювала електронна медична картка в електронній системі охорони здоров’я. Про це повідомили в Міністерстві охорони здоров’я.

Працювати з електронною медичною карткою розпочинають сімейні лікарі, терапевти та педіатри тих мед закладів, які підключені до електронної системи охорони здоров’я. та мають контракт з Національною службою здоров’я України (НСЗУ). Електронна мед карта буде автоматично доступна у системі лікарю первинки для кожного пацієнта, який підписав декларацію. На першому етапі вносити інформацію про візити пацієнтів до електронної медичної карти лікарі будуть в тестовому режимі.

Пацієнту не потрібно додатково реєструватися для того, щоб інформація про візити до його сімейного лікаря, терапевта або педіатра, починаючи з березня фіксувалася в електронній системі охорони здоров’я. У березні лікарі первинки розпочали працювати тільки з базовим функціоналом електронної медичної карти. Це – внесення даних про звернення пацієнтів з використанням сучасної міжнародної класифікації кодування ІСРС-2. У планах є також запуск персонального кабінету пацієнта. За необхідністю лікар зможе роздрукувати для пацієнта консультаційний висновок, де міститиметься причина звернення, діагноз, призначення лікування або направлення на додаткове обстеження.

Поступово буде реалізований функціонал, який дозволить формувати повноцінну електронну медичну карту. Паралельно з цим електронні записи почнуть заміняти паперові.

З другої половини 2019 року в електронній системі записи в електронній мед картці зможуть робити спеціалісти лабораторій, поліклінік та консультативно-діагностичних центрів, які розпочнуть працювати з Національною службою здоров’я за програмою «Безкоштовна діагностика».

З 202 року в електронну мед карту зможуть вносити інформацію лікарні.

Про автора

Коментувати