Зміни порядку техогляду. До чого готуватися водіям?

0

У прес-службі Головного сервісного центру Міністерства внутрішніх справ України повідомили, що з 1 травня зміниться порядок проходження перевірки технічного стану транспортного засобу. Відзначається, що нововведення спрямовані на мінімізацію фальсифікації протоколів обов’язкового технічного контролю (ОТК).

«З 1 травня 2019 року паперовий бланк протоколу буде видаватися суб’єктами здійснення ОТК в комплекті з міткою радіочастотної ідентифікації», – повідомили в Головному сервісному центрі МВС.

Власник транспортного засобу буде зобов’язаний закріпити мітку в правій верхній частині вітрового скла, з його внутрішньої сторони. Контролюючим органам буде легше перевіряти, чи допущено певний транспортний засіб до участі в дорожньому русі: інформацію з мітки радіочастотної ідентифікації скоро стане можливо зчитувати на відстані за допомогою спеціального технічного обладнання.

Якщо власник транспортного засобу, що підлягає обов’язковому технічному контролю, отримав бланк протоколу ОТК до вступу в силу змін, він зможе користуватися документом старого зразка до моменту закінчення терміну його дії.

Обов’язковий техогляд машин здійснюють суб’єкти, які мають на праві власності або користування обладнання, що дозволяє перевіряти технічний стан транспортних засобів на відповідність вимогам безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього середовища.

Про автора

Коментувати