ЦВК про дебати на Олімпійському: кандидати погано читали закон

0

У Центральній виборчій комісії прокоментували можливість проведення дебатів між кандидатами у президенти Володимиром Зеленським та Петром Порошенком на НСК Олімпійському.

Як заявив заступник голови ЦВК Євгеній Радченко, дебати на НСК Олімпійський можуть бути формою передвиборчої агітації, а не визначеними Законом Про вибори Президента України теледебатами, повідомляє Укрінформ.

Радченко підкреслив, що стаття 62 закону про вибори президента визначає процедуру і строки проведення передвиборчих теледебатів, які проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету.

Водночас він висловив думку, що, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні, мають на увазі форму агітації, яка врегульована статтею 58 закону про вибори президента щодо «проведення публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій».

За його словами, такі дебати мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

«Я не знаю, про що говорять кандидати, питайте у них, але, можливо, обидва кандидати погано читали закон. Є передвиборні теледебати, 62 стаття закону і постанова ЦВК стосується саме цього. Коли один кандидат іншого викликає на дебати, то очевидно, що йдеться про частину 1 п. 3 статті 58 закону. Оце різниця», – додав заступник голови ЦВК.

Разом з тим Радченко нагадав, що до моменту прийняття ЦВК підсумкового протоколу про результати 31 березня та оголошення другого туру агітація кандидатів на пост президента не дозволяється.

Про автора

Коментувати