Змінити оператора, але залишити номер: коли буде доступна нова функція

0

Зовсім скоро в Україні запрацює послуга з перенесенням абонентських номерів – MNP, яка дозволить українцям змінювати оператора, але при цьому зберігати свій номер телефону. Оператори кажуть, що послуга буде платною, однак ціна за неї – символічна.

Що таке MNP, і як це працює?

Послуга з перенесення абонентських номерів, відома також як MNP (Mobile Number Portabilit), дозволяє змінити оператора, залишаючи дійсний номер телефону. Це зручно у першу чергу тим, що при зміні оператора не загубляться важні контакти, зв’язки та знайомства.

За кордоном така послуга діє з кінця 90-х років, а першими країнами, які запустили її, були Великобританія та Нідерланди. Україна залишилася однієї з країн пострадянського простору, де досі немає такої послуги.

Щоб змінити оператора, потрібно:

  • Прийти в офіційне відділення, магазин того оператора, на який ви хочете перенести свій номер, та залишити заявку. Заяву можна також надіслати через Інтернет;
  • У заявці необхідно буде вказати свої паспортні дані, час, коли ви бажаєте перенести номер, та обрати тарифний план, який вам підходить;
  • Заявку будуть розглядати впродовж 8 робочих годин, після чого надішлють її у центральний офіс;
  • Якщо заявка схвалена, новий оператор інформує про це клієнта, видає нову сім-карту та починає обслуговувати абонента у своїй мережі.

Номер завжди буде дійсним, а для людей, які будуть вам телефонувати після зміни оператора, повідомленням будуть повідомляти про ваш перехід.

Запуск послуги планують здійснити 1 травня 2019 року. У компанії “Vodafone” вже повністю готові та завершили підготовку до тестування послуги. «Ми були готові до запуску ще у лютому. Але оскільки послуга має на увазі чітку взаємодію всіх учасників ринку, її запуск залежить від готовності інших операторів. Тому ми чекаємо, поки всі будуть готові провести тестування», – кажуть у компанії.

Олександр Комаров, президент компанії «Київстар» розповідає, що зацікавлений у запуску нової послуги: «”Київстар” відповідально поставився до організації доступності MNP у своїй мережі та підготував усі системи та процедури до запуску. Ми зацікавлені у тому, щоб послуга почала працювати бездоганно з 1 травня у всіх компаній мобільного зв’язку, а абоненти, які хочуть перейти до іншої компанії, але зберегти номер, могли зробити це швидко та без перешкод», – пояснив він.

Ще один український оператор «lifecell» також підтвердив свою готовність: «”lifecell ” завжди був драйвером впровадження цієї послуги в Україні, тому ми готувалися до її впровадження заздалегідь і чекаємо 1 травня, коли кожен абонент стане реальним володарем свого номеру та отримає можливість вільно обирати оператора згідно з якістю послуг, вартістю та наявністю усіх необхідних серверів», – відмітили у компанії.

Про автора

Коментувати