Кабмін визначився з впровадженням дуальної освіти в Україні

0

Кабінет міністрів визначив, як в Україні будуть впроваджувати дуальну освіту. Про це повідомляється в повідомленні прес-служби Кабінету міністрів.

«Зараз у деяких закладах вищого та професійного навчання впроваджують елементи дуальної освіти, коли деяку частину часу учні та студенти отримують знання в аудиторіях, а частину – на виробництві або на підприємстві. Але я хочу наголосити, що це лише елементи. Ми ж готуємо основу для запуску повноцінної дуальної освіти – з реальним навчанням на виробництві, використанні в повному обсязі ЕКТС, чіткими критеріями оцінки, з обов’язковою оплатою роботи під час навчання, і зараз уряд затвердив покроковий план до 2023 року», – розповів заступник міністра освіти і науки Юрій Рашкевич.

Так, у найближчим часом спеціалісти Міносвіти із зацікавленими сторонами створять Положення про дуальну форму отримання професійної, а далі – професійної перед вищої та вищої освіти. До кінця 2019 року також має бути затверджений договір, який буду заключати роботодавець, адміністрація навчального закладу та студент. Він буде визначати тривалість навчання, особливості роботи з технікою на підприємстві, оплату праці та інше.

Паралельно з підготовкою нормативної бази буде продовжуватися розробка нових освітніх програм, навчальних планів та критеріїв, за якими будуть оцінювати учнів та студентів. Для того, щоб відслідковувати результативність такої освіти, в план окремо заклали моніторинг працевлаштування за спеціальністю випускників, які навчалися за цією формою.

Про автора

Коментувати