Затверджено програми ЗНО для вступу на магістратуру

0

МОН затвердило всі програми, за якими укладатимуться тести для вступників на магістратуру. Про це повідомляє УНН з посиланням на прес-службу міністерства. «МОН затвердило всі програми, за якими цього року укладатимуть тести для «ЗНО в магістратуру». Йдеться про єдиний вступний іспит з іноземної мови (ЄВІ), який мають проходити вступники в магістратуру з низки гуманітарних спеціальностей, та єдине фахове вступне випробування з права та правничих компетентностей (ЄФВВ), яке разом з ЄВІ складатимуть майбутні магістри «Права» та «Міжнародного права», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що для ЄВІ можна буде обрати одну з 4-х мов: англійську, французьку, німецьку або іспанську. Тестування міститиме дві частини: з перевірки читання та використання мови.

З програмою, відповідно до якої укладатимуться завдання, можна ознайомитися тут.

ЄФВВ поділятиметься на два блоки. Перший – право – включатиме завдання з 8 базових правничих дисциплін, а саме: конституційне право, адміністративне право, адміністративне судочинство, цивільне право, цивільне процесуальне право, кримінальне право, кримінальне процесуальне право, міжнародне публічне право, міжнародний захист прав людини.

З програмою, відповідно до якої укладатиметься ця частина тексту, можна ознайомитися тут.

Другий блок ЄФВВ – це перевірка загальних навчальних правничих компетентностей. Він міститиме завдання для оцінювання критичного, аналітичного та логічного мислення.

З програмою, згідно з якою укладатимуться тести цієї частини, можна ознайомитися тут.

Тестування відбудуться 2 липня 9іноземна мова) та 4 липня (право).

У мінісчтерстві підкреслили, що цього року перелік спеціальностей магістратури, для вступу на які необхідно складати єдиний вступний іспит з іноземної мови за технологією ЗНО, було розширено. Це такі спеціальності: музеєзнавство, пам’яткознавство, менеджмент соціокультурної діяльності, інформаційна, бібліотечна та архівна справа, культура і мистецтво, гуманітарні науки (окрім спеціальності філологія), богослов’я, соціальні та поведінкові науки, журналістика, управління та адміністрування, право, інформаційні технології, сфера обслуговування, публічне управління та адміністрування, міжнародні відносини.

Нагадаємо, реєстрація на проходження тестування у формі ЗНО для охочих навчатися на магістратурі почнеться 13 травня і триватиме до 3 червня.

Про автора

Коментувати