Акція «Первоцвіт» триває: на Полтавщині штрафують порушників

0

На Полтавщині поліція склала 12 адміністративних матеріалів від початку профілактичних заходів «Первоцвіт».

Нагадаємо, що профілактична операція «Первоцвіт» триватиме до 30 травня. Впродовж майже 2-х місяців поліція та природоохоронні органи, відповідно до компетенції і повноважень, забезпечуватимуть охорону рослин, занесених до Червоної книги України.

Порушників правової заборони на збір, перевезення, продаж та придбання первоцвітів притягатимуть до відповідальності. У рамках «Первоцвіту» поліцейські мають право складати адміністративні матеріали за торгівлю з рук у невстановлених місцях (ст.160 КУпАП), а також за недотримання правил торгівлі на ринках (ст. 159 КУпАП).

Природоохоронні органи Міністерства екології та природних ресурсів України і мисливського господарства правомочні складати протоколи за ст. 88, 88-1, 90 Кодексу України про адміністративні порушення.

Штрафні санкції за порушення порядку придбання чи збуту об’єктів рослинного світу (88-1 КУпАП) – від 510 до 1700 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

За аналогічні дії з рідкісними рослинами (занесеними до Червоної книги), які перебувають в межах території та об’єктів природно-заповідного фонду, адміністративним законом передбачений штраф від 1700 до 3400 гривень із конфіскацією об’єктів рослинного світу.

Відділ комунікації поліції Полтавської області

Про автора

Коментувати