Експерти розказали, яким буде курс гривні після виборів

0

Попри те, що країну трясуть новини про вибори, економісти впевнені, що фінансовий сектор пройде 2-й квартал без потрясінь.

«Після виборів у 2014-му році ситуація у банках змінилася радикально. Економіка зростає третій рік підряд. Проведені реформи, які підняли на новий рівень якість банк контроль. Фінансова система пройшла чистку, докапіталізувалася та стала прибутковою. Об’єм депозитів зростає. Сьогодні в Україні працює вполовину менше банків, ніж у 2014-му, але система міцна та здорова», – говорить виконавчий директор НАБУ Олена Коробкова.

За її словами, навіть можливе збільшення державного боргу України не вплине на систему: «Відношення державного боргу до ВВП за 2 роки знизилося з 80% до 62% та далеко від критичного зачення».

Але складності у фінансовій сфері можуть виникнути з виплатами зовнішніми боргів в умовах недоступності зовнішніх фінансових ринків. «Цей ризик реальний, якщо вибори призведуть до відмови співпрацювати з МВФ. Але і тут загроза банко паду немає», – вважає аналітик.

Регулятор продовжує проводити стрес-тестування банків, щоб захистити фінансову систему від форс-мажорів.

«Основна ціль – визначення якості активів банків та достатності капіталу при можливому погіршенню економіки. Стрес-тести допомагають визначити загрози банкам та виявити допоміжні потребі у капіталі, щоб їх покрити. І якщо потрібно, НБУ вимагає збільшення капіталу, прийняття необхідних умов для зменшення ризиків», – пояснює експерт Олена Коробкова.

Проведення стрес-тестів є ефективним методом оздоровлення банків. У 2019-му році НБУ проведе стрес-тести в 29 банках – це 93% активів фінансової системи.

Що стосується курсу гривні, то з трьох можливих сценаріїв – оптимістичний (26 гривень\$), базовий (26-28 грн\$) та песимістичний (29 грн\$) – фінансові аналітики вважають найбільш вірогідним базовий. Так, керівник відділу аналітики ГК FOREX CLUB Андрій Шевчишин вважає, що найбільш впливовим на курс будуть результати президентських виборів та ризик дестабілізації ситуації на Донбасі. Щодо євро, то ця валюта може ослабнути через вихід Великобританії з ЄС.

Про автора

Коментувати