В Україні водійські посвідчення видаватимуть по-новому

0

Кабінет міністр вніс зміни до низки постанов, пов’язаних з порядком видачі водійських посвідчень, підготовкою водіїв, а також акредитації автошкіл.

Про це пише Економічна правда.

Як зазначається, перехідними положеннями нормативного акту передбачено введення нововведень впродовж півроку.

Головними нововведеннями є наступні:

  • Введена відео фіксація процесів складання іспитів із знань правил дорожнього руху і навичок керування транспортними засобами.

«Відеофіксація процесу складання теоретичного іспиту вже реалізована в сервісних центрах МВС нового зразка. Відтепер і під час складання практичного іспиту дії кандидата в водії і екзаменатора будуть фіксувати за допомогою обладнання, яке буде встановлено в кожному екзаменаційному авто», – йдеться в повідомленні.

  • Неможливо буде скласти теоретичний іспит в одному територіальному сервісному центрі МВС, а практичний – в іншому.
  • Скорочений до 2-х років термін дії отриманого в автошколі Свідоцтва про закінчення навчального закладу з підготовки водіїв транспортних засобів.
  • Регламентовано, що отримати або обміняти водійське посвідчення неможливо без позначки про місце реєстрації в документів, що посвідчує особу.

«У процедурі взаємодії територіальних органів з надання сервісних послуг МВС з навчальними закладами з підготовки водіїв транспортних засобів введений електронний обмін інформацією», – повідомляє прес-служба.

«Викладачі і інструктори з водіння будуть зобов’язані вносити в спеціальний електронний журнал інформацію про час проведення теоретичних в практичних занять, а також транспортний засіб, на якому буде здійснюватися практичне заняття», – відзначили в МВС.

Як зазначається, нововведення покликане посилити контроль за організацією навчального процесу в кожному закладі з підготовки водіїв.

Нововведення, що стосуються діяльності автошкіл, передбачають скасування необхідності придбання в територіальних сервісних центрах МВС бланків свідоцтв про закінчення закладу з підготовки водіїв і спрощений механізм акредитації установ, які належать до сфери управління Міносвіти.

Також передбачена передача функції акредитації установ від Головного сервісного центру МВС в регіональні сервісні центри МВС за місце знаходження закладів.

«Нормативними змінами також передбачено, що всі випускники, які закінчили навчання з підготовки водіїв в закладах професійно-технічної освіти будуть допущені до здачі іспитів без додаткового навчання в автошколі», – підсумували в прес-службі.

Про автора

Коментувати