Ставки зроблено. Кого непрохідні кандидати підтримують у другому турі

0

Хто з-поміж непрохідних кандидатів першого туру підтримує Порошенка, а хто – Зеленського? Рух Чесно поцікавився в кандидатів у президенти, які не пройшли до наступного етапу, кого ж вони підтримують у другому турі виборів.

Лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко заявила, що не братиме на себе відповідальність й не даватиме порад, кого з кандидатів варто підтримати у другому турі. Однак на пленарному засіданні Київради журналісти помітили, що в частини депутатів від ВО «Батьківщина» є на телефонах наліпки «Зе!Команди». Тетяна Меліхова – довірена особа кандидатки Тимошенко на виборах – має таку наліпку на своєму телефоні: «То й що, що Юлія Володимирівна сказала? А це моя особиста позиція!» Ще один член фракції «Батьківщина» Ваган Товмасян, який також має аналогічну наліпку, каже: «Ми проти Пороха – так і напиши!»

Ще один фаворит перегонів, який увійшов до п’ятірки лідерів, кандидат від «Громадянської позиції» Анатолій Гриценко 6 квітня провів зустріч із Зеленським, про що написав пост у Фейсбук.У ньому він перераховує враження від спілкування із Зеленським і повідомляє, що готовий за нього проголосувати, коли той представить свою команду: «Оскільки і Ви мене про те питаєте: чи проголосую я особисто за Володимира Зеленського в другому турі? Коли він публічно представить свою команду і якщо кандидати на ключові пости будуть для мене переконливими – тоді напевно проголосую, щоб дати і йому, і країні шанс». Хоча ще декілька днів перед тим Гриценко запевняв, що його «співпраця із Зеленським – чутки».

Екс-кандидат від партії «Сила людей» Дмитро Гнап, який зняв свою кандидатуру на користь Анатолія Гриценка, каже, що «не визначився точно, але проти Порошенка». «Я до того, що за Порошенка точно не голосуватиму. Щодо Зеленського – ще не знаю».

Самовисуванець, екс-голова СБУ Ігор Сешко, який опинився на шостій позиції в перегонах, заявив, що він та його партія «Сила і честь» не підтримуватимуть чинного президента у другому турі. “Відверто відповідаю: знаю лише талановитого актора Зеленського. Маю людську симпатію до його таланту. Політика, державника, фахівця в системних державних органах управління Зеленського не знаю. Тому ще раз нагадую давнє добре англійське правило голосування за демократії: “На перших виборах голосуй серцем і розумом, а на вирішальному етапі – за обставинами. За найменше зло для вашої батьківщини та вашої сім’ї”.

Лідер «Радикальної партії» Олег Ляшко наразі не бажає висловити свою позицію щодо підтримки котрогось із кандидатів у другому турі, але анонсував таку заяву під час пленарного тижня в парламенті: «Наступного тижня я планую виступити в парламенті з важливою заявою щодо подальших наших дій».

А кандидат від партії «Основа» Сергій Тарута, який під час першого туру підтримав Тимошенко, сказав, що він проти Порошенка, бо той незрозумілий, тоді як Янукович був зрозумілим для всіх: «Петро Порошенко – це найбільше зло, яке тільки може бути в нашій Україні. Янукович був для всіх зрозумілий, а Порошенко має маску на кожну подію – на парад, на весілля». Таратута зізнався, що сам проголосує за Зеленського, але не може закликати до цього виборців.

Кандидат-самовисуванець Олександр Данилюк запевняє, що Росія планує використати вибори в Україні, аби привести до влади проросійські сили, то ще в першому турі закликав підтримати Порошенка чи Тимошенко: «Уся моя компанія була спрямована на протидію Зеленському. Я закликав уже в першому турі обирати між Тимошенко та Порошенком, щоб не пропустити Зеленського. У другому турі я також агітуватиму проти Зеленського, бо, попри те, що я вкрай незадоволений Порошенком, це не підстава знищити країну», – наголошує Данилюк.

Кандидат від СДП Сергій Каплін каже, що не підтримує жодного з кандидатів, а «країна щонайменше два роки стоятиме «на ручнику» та догниватиме без руху».

Кандидат від Соціалістичної партії України Ілля Кива в коментарі заявив, що він солідарний з мільйонами українців проти «мародера-Порошенка».

Кандидата-коміка Зеленського відразу після оголошення результатів екзит-полу підтримав кандидат від «УКРОПу» Олександр Шевченко. Його також підтримав кандидат-самовисуванець Віталій Купрій. Підтимує Зеленського й само висуванець Микола Габер, який переконаний, що на посаді президента країни потрібно бути лише один термін, тому він проти Порошенка.

Віктор Кривенко, Андрій Новак, Ігор Шевченко, Роман Безсмертний, Валентин Наливайченко та Юлія Литвиненко ще не визначилися зі своїм вибором, але кожен з них чекає дебатів та має питання як до чинного президента, так і до кандидата Зеленського.

Хочемо нагадати головне – вибори мають відбутися демократично. Ми маємо залишатися єдиним народом, не розділеним на два табори. Після президентських виборів перед нами стоїть досить важливе завдання – обрати життєздатний парламент.

Нам усім слід пам’ятати, що не так важливо, хто саме стане президентом, як те, чи залишимося ми єдиним народом, який має спільні цінності.

Про автора

Коментувати