Українці втрачають на «прихованих» послугах мобільних операторів до 100 мільйонів на рік

0

Офіс ефективного регулювання (BRDO) напрацьовує нормативні зміни, що допоможуть вирішити проблему втрати грошей абонентами мобільного зв’язку через контент-послуги, які вони не замовляли.

Про це повідомляє прес-служба BRDO у Facebook.

Як зазначили експерти, гроші з мобільного рахунку можуть зникати саме через контент-послуги — мелодії, гороскопи, анекдоти — обсяги продажів яких зростають із кожним роком.

«За нашою оцінкою, сукупний дохід від них у 2017 році перевищив 1 мільярд гривень!» — зазначили у BRDO.

І додали, що визначити, яка частина оплачених контент-послуг насправді не замовлялася споживачами, доволі складно.

«Однак, навіть якщо припустити, що таких 10%, то збитки споживачів становлять не менше 100 млн грн на рік», — додали експерти.

Як зазначили в BRDO, проблему визнає і сам регулятор — Нацкомісія, що здійснює держрегулювання у сфері зв’язку та інформатизації (НКРЗІ).

Так, у кінці березня НКРЗІ опублікувала звіт на своїй сторінці, що підтверджує: підключення операторами контент-послуг без згоди абонентів було однією із двох основних проблем мобільного зв’язку у 2018 році (друга — відсутність тарифних планів без інтернету).

«Про зростання масштабу проблеми свідчить і динаміка відповідних скарг абонентів: порівняно з 2016 роком, їхня кількість у 2018-му зросла у 5 разів!» — наголосили у BRDO.

Водночас в Офісі ефективного регулювання підкреслили, що IT-cектор BRDO вже напрацьовує нормативні зміни, що допоможуть вирішити цю проблему.

Нагадаємо:

За даними АМКУ, «велика трійка» мобільних операторів скоротила термін дії ряду тарифних планів до чотирьох тижнів(28 днів).

Так, у серпні 2018 року lifecell заявив про переведення на 28-денну тарифікацію п’яти тарифних планів передоплати.

Раніше на розрахунковий період тривалістю чотири тижні перейшли оператори «Київстар» і «Vodafone Україна».

Про автора

Коментувати