Вибори 2019: якщо кандидати не прийдуть на дебати, «Суспільний» буде показувати звіряток

0

Центральна виборча комісія і Національна суспільна телерадіокомпанія України вважають за можливе провести дебати кандидатів на посаду президента 19 квітня о 20:00, а після цього – кандидати можуть продовжити обговорення у форматі «ток-шоу», але не за державний кошт.

Про це на брифінгу заявила голова ЦВК Тетяна Сліпачук та голова правління НСТУ Зураб Аласанія.

За словами голови ЦВК, комісія законом зобов’язана забезпечити проведення дебатів спільно із НСТУ за державні кошти. Ці дебати мають відповідати таким умовам:

  • Проводити їх має незаангажована компанія, у цьому випадку – НСТУ;
  • Доступ до трансляції мають мати усі телерадіокомпанії;
  • Чітка структура: вступ та конкретний час на запитання й відповіді;
  • Неприпустимість агітаційної символіки в студії;
  • Ведучий є лише модератором.

Тетяна Сліпачук зазначила, що такі умови дебатів базуються на міжнародному досвіді. Зураб Аласанія підкреслив, що НСТУ готовий до проведення дебатів саме у такому «строгому форматі», а «після цього готовий надати кандидатам час для більш вільного 9спілкування) поза межами офіційних дебатів і державних же коштів».

За його словами, спілкування кандидатів у цей час може проходити за участі експертів та журналістів.

«Готові на офіційні дебати 10 числа о 20:00 годині впродовж однієї години, а після того – будь-який час і будь-який формат», – сказав пан Аласанія.

Голова ЦВК підтвердила, що кандидати можуть проводити спілкування у форматі «ток-шоу чи спільного заходу», але фінансуватись ця активність має за кошти виборчих фондів кандидатів.

Якщо кандидати не з’являться на офіційні дебати, то в ефірі транслюватимуть нейтральний контент про «звіряток». При цьому на екрані розмістять відповідне повідомлення.

Зураб Аласанія повідомив, що на проведення дебатів передбачено понад 5,7 мільйона гривень 9без урахування ПДВ).

Дебати на стадіоні

Керівник НСТУ вважає малоймовірним проведення дебатів 19 квітня спочатку на НСК «Олімпійський» о 19:00, а потім у студії «Суспільного» о 20:00. «Просто логістика не дозволяє навіть подумати, що вони встигнуть на 20:00 на вул. Іллєнка (де знаходиться НСТУ)», – сказав Зураб Аласанія.

Він підтвердив, що НСТУ готове транслювати дебати зі стадіону, проте, відповідно до закону, за це мають сплатити самі кандидати, а о 20:00 телеканал має розпочати трансляцію зі студії. «Я не розумію, навіщо це робити,Ю навіщо заганяти ситуацію в глухий кут», – сказав пан Аласанія, коментуючи ідею проведення дебатів у такий близький час.

7 квітня чинний президент заявив, що готовий до дебатів 14 квітня на стадіоні, пізніше у його штабі додали, що другий етап дебатів можна провести й 19 квітня у студії «Суспільного». Володимир Зеленський же заявив, що готовий до дебатів тільки 19 квітня і лише на стадіоні.

Нагадаємо, що за законом дебати мають пройти у студії НСТУ в останню п’ятницю перед днем виборів з 19:00 до 22:00. Однак відмові від участі у дебатах не має жодних юридичних наслідків для кандидатів.

Про автора

Коментувати