В Україні впроваджують огляди бюджетних витрат: навіщо

0

Міністерство фінансів у 2019 році буде працювати з п’ятьма відомствами.

В Україні запускається в роботу новий обов’язків елемент середньострокового бюджетного планування – огляд витрат. Про це повідомила прес-служба Міністерства фінансів, яка почала підготовку першої трьохрічної бюджетної декларації.

«Уряд затвердив дев’ять сфер у зоні відповідальності п’яти міністерств, де робочі групи перевірять ефективність використання та доцільність фінансування бюджетних програм. За результатами перевірок у плани головних розпорядників можуть бути внесені корективи, щоб гроші платників податків йшли на фінансування найвагоміших та результативних задач, перш за все – на продовження реформ», – пояснили у Мінфіні.

У 2019 році до огляду витрат залучаються п’ять міністерств: Міністерство освіти та науки, Міністерство охорони здоров’я, Міненерговугілля, Мінсоцполітики та Мінагрополітики.

У цих відомствах проведуть огляди витрат у дев’яти сферах.  Огляди витрат будуть проводити спеціально сформовані робочі групи, у склад яких ввійдуть представники міністерств та Мінфіну, а також незалежні експерти. Робочі групи мають представити пропозиції відносно можливих варіантів досягнення цілей огляду, які мають бути реальними з точками зору їх практичної реалізації. Це вони мають зробити до 2 грудня 2019 року, звіти міністерства мають розповсюдити на своїх офіційних сайтах.

Нагадаємо, що президент України Петро Порошенко 8 січня 2019 року підписав закон про внесення змін до Бюджетного кодексу України відповідно введення середньострокового бюджетного планування, прийнятий Верховною Радою 6 грудня 2018 року.

Держбюджет України за 2019 рік передбачає дохід у сумі 917,9 млрд грн., витрати – 991,7 млрд грн., граничний об’єм дефіциту на рівні 80,6 млрд грн., або 2,4% ВВП, граничний об’єм державного та гарантованого урядом боргу у сумі 2,449 трлн грн.

Про автора

Коментувати