У Києві з’явився перший в Україні Банк грудного молока

0

Користуватися донорським молоком безкоштовно можуть пацієнти стаціонару Перинатального центру, а також інших лікувальних закладів міста за призначенням лікаря-неонатолога.

Про це повідомив перший заступник голови КГГА Микола Поворозник.

«Не важко уявити, яке значення має грудне годування молоком, коли ми говоримо про передчасно народжених дітей, про малюків з критично малою вагою, про дітей, які з’явилися на світ слабкими та нездоровими», — відмітив Микола Поворозник.

Згідно з міжнародним дослідженням, завдяки грудному молоку виживання передчасно народжених дітей збільшується до 8 разів, тривалість перебування в умовах стаціонару – у 2 рази. Також зменшується необхідність приймати ліки. З іншої сторони, на жаль, матері дітей, які народжені раніше терміну або хворі, стикаються із проблемами в ініціюванні лактації. Також є ситуації, коли через складності стану матері годування власним молоком є неможливим або небезпечним. У таких випадках Банк грудного молока зможе забезпечити дітей якісним донорським молоком.

Доведено, що діти, які замість штучної суміші отримують донорське молоко, мають кращі показники імунітету, стан кишково-шлункової системи, нервової системи та навіть інтелекту.

У Банку грудного молока донорське молоко збирається, досліджується, оброблюється та роздається дітям, у яких є необхідність цього молока за призначенням лікаря. Весь процес ретельно контролюється на кожному етапі, починаючи з дослідження жінок-донорів і закінчуючи правилами умов зберігання молока.

Тривалість застосування молока визначають лікарі. Донором може стати тільки здорова жінка у період лактації, яка годує свого малюка та яка погодилася ділитися своїм молоком. Мати-донор приходить спеціальне обстеження, обов’язкову співбесіду та анкетування зі спеціалістом Банку грудного молока відносно стилю життя, історії інфекційних захворювань, поточного стану здоров’я та здає необхідні аналізи.

!За час роботи Банку грудного молока 9з 1 березня 2019 року) зібрані, досліджені та опрацьовані близько 40-ка літрів молока. Більше 20-ти дітей вже отримали донорське молоко. Під наглядом лікарів ці діти набагато краще набирають вагу, їх стан швидше стабілізується у порівнянні із використанням суміші», — відмітив Микола Поворозник.

Отримання грудного молока для сімей малюків, які його потребують, є безкоштовним. Уряд оплачує ці процедури, і вже витратив 9 мільйонів гривень.

Про автора

Коментувати