Українців почнуть штрафувати за несплату комуналки

0

1 травня 2019 року в Україні набуде чинності нова реформа у сфері ЖКГ, запрацює закон про комерційний облік комунальних послуг і новий базовий закон про житлово-комунальне господарство.

Так, з травня українцям доведеться платити за кожен використаний кубометр води та Гкал тепла. При цьому боржників будуть штрафувати і «відрізати» від послуг. Також домогосподарство з перевіркою можуть нагрянути інспектори, і споживач послуг зобов’язаний пустити їх в своє житло, пише “Знай”.

Заборгованість по платежам буде нараховуватися з 21 числа кожного місяця. Виконавець повинен заздалегідь попередити, що порушнику загрожують судові позови або відключення від послуг.

Ще українці будуть платити за будинковий лічильник. Якщо хтось вкраде кубометри, то за них розраховуватися буде весь будинок.

Важливо пам’ятати, що неналежна якість надаваних послуг – вагома причина не платити за них або платити менше. Це стосується постачання теплової енергії, гарячої води, централізованого водопостачання і водовідведення, вивезення побутових відходів та управління багатоквартирним будинком.

Крім того, відключення гарячої води допускається лише на термін не більше, ніж 6 годин на день.

Про автора

Коментувати