Верховний суд змінив правила розрахунку військових пенсій

0

Індексація пенсій має бути врахована у склад грошового забезпечення військовослужбовців для розрахунку пенсії за вислугу років.

Про це говориться у висновках Верховного суду, який розглянув у касаційному порядку справу за позовом людей в територіальний орган Пенсійного фонду України.

Разом з тим при нарахуванні пенсії не враховуються щоквартальні та разові види премій.

Повідомляється, що позивач, якому виплачується пенсія по інвалідності, просив зобов’язати відповідача перерахувати та виплачувати пенсію в розмірі, обчисленому з 80% грошового забезпечення з урахуванням грошової допомоги на оздоровлення, індексації, одноразової допомоги при звільненні в розмірах, зазначених в довідці військової частини, а також здійснити виплату суми перерахунку. Суд першої інстанції задовольнив позов. Суди виходили з того, що вище перерахована допомога є одноразовим додатковим видом забезпечення, яка відповідно до українського законодавства входить до складу грошового забезпечення військовослужбовців, а тому повинна бути врахована при обчисленні пенсії.

Переглянувши зазначені судові рішення, Верховний суд касаційну скаргу задовольнив частково. Постанови судів попередніх інстанцій скасував в частині задоволення позову з обліку грошової допомоги на оздоровлення та одноразової грошової допомоги при звільненні та відмовив у задоволенні позову в цій частині. При цьому в іншій частині судові рішення залишив без змін.

Про автора

Коментувати