Батьки зареєстрували петицію про відміну шкільної форми

0

На сайті електронних петицій зареєстровано петицію про відміну обов’язкової шкільної форми. 15 квітня 2019 року на сайті електронних петицій було оприлюднено петицію про відміну обов’язкової шкільної форми та скасування відповідного Указу Президента «Про шкільну форму для учнів середніх закладів освіти».

У тексті документу йдеться про те, що вимоги до шкільної форми визначені в Указі Президента від 12 червня 1996 року та у Постанові Кабінету Міністрів від 22 серпня 1996 року «Про запровадження шкільної форми для учнів середніх закладів освіти».

Указ Президента Кучми ухвалено для забезпечення дітей недорогою шкільною формою, а соціально незахищені категорії населення мали отримувати її безкоштовно. Цього не відбувається. Нині шкільна форма є настільки дорогою, що суттєво позначається на бюджеті родин, які мають дітей шкільного віку. А існування цього Указу Президента дає право окремим авторитарним керівникам шкіл вимагати від батьків придбання форми певного зразка, нерідко за завищеними цінами.

Автором (ініціатором) подачі петиції є співзасновниця ГО «Батьки SOS» Олена Парфьонова.

На думку автора, зміст цих нормативних документів 1996 року є дискримінаційним. Тому автор пропонує скасувати вищезазначені Укази через те, що вони порушують права батьків та дітей, а також суперечать зобов’язанням України, взятими при вступі до СОТ.

Про автора

Коментувати