Мінкульт: Україна готова направити фахівців для відновлення собору Паризької Богоматері

0

Собор Паризької Богоматері загорівся 15 квітня близько 20:00 за київським часом. Вже майже повністю згорів дах, також обвалився шпиль і годинник, повідомляє Reuters. Видання також наводить слова поліцейського біля будівлі: «Все руйнується». Представник собору в коментарі ВВС був більш песимістичний – він сказав, що «там нічого не залишиться».

Пожежні розчистили територію біля собору та евакуювали прилеглі будівлі. Мер Парижа Анна Ідальго написала у Твіттері, що вони намагаються впоратися з полум’ям, і назвала те, що відбувається, «справжньою трагедією». Даних про жертви поки що немає, але попередньо, ніхто не постраждав.

Причиною пожежі могли стати реставраційні роботи. Відомо, що загорілися дерев’яні частини ремонтного риштування. Реставраційні роботи тривають у соборі з початку квітня, але для туристів він був доступний. Реставрацію мали завершити до 2022 року, її вартість, за даними французьких видань, становить близько шести мільйонів євро. Поліція розглядає загоряння як нещасний випадок.

Міністр культури України Євген Нищук повідомив, що Україна готова відправити найкращих фахівців для відновлення собору. «Сподіваємось, що пожежникам вдасться врятувати надзвичайну пам’ятку і не дати їй зникнути з культурної мапи світу. Від себе хочу наголосити, що готові максимально швидко направити своїх кращих фахівців і реставраторів для робіт з відновлення собору!» — написав Нищук.

Міністр культури додав, що це величезний удар для історії, культури не лише Парижу, а й усієї Європи та світу. «Робота Мінкультури – збереження для прийдешніх поколінь усіх культурних та історичних пам’яток, мистецького надбання, яким володіє Україна. І ми як країна, яка втрачає спадщину на окупованих територіях, як ніхто інший знає, як боляче спостерігати це наживо», — додав Нищук.

Про автора

Коментувати