Громадський туалет без згоди: маніпуляції влади

0

22 квітня о 18:00 мешканці будинку на проспекті Героїв Дніпра, 78, ініціювали загальні збори щодо питання про будівництво громадського туалету в їхньому будинку. Будівництво громадської вбиральні ініціював мер міста Дмитро Биков з огляду на те, що люди, які будуть проводити час у новому сквері захочуть сходити в туалет, але можливості такої не мають.

Туалет хочуть побудувати у приміщенні підвалу між першим та другим під’їздами будинку. За словами депутата Дяченка Віктора, на будівництво мерія готова виділити 500 000 грн.

В чому проблема? Міський голова Дмитро Биков попередньо не узгодив план будівництва із мешканцями дому, а самі вони категорично проти. Зараз активісти будинку збирають підписи про заборону будівництва вбиральні в їхньому домі.

На зборах 22 квітня зібралося близько 50 людей, які проживають у першому та другому під’їзді, 35 з яких підписали документ проти будівництва туалету.  Вони пропонують побудувати туалет в окремому приміщенні, яке не буде дотичне до будь-якого жилого приміщення. Також вони наголошують на тому, що сквер відноситься до будинку 74, однак там вбиральню не можуть побудувати через непридатність каналізаційної системи.

На зустрічі мешканців був присутній голова ОСББ цього ж будинку Васильєв Сергій, який наголосив, що туалет буде платним, а гроші за оренду приміщення будуть переходити на рахунок цього ОСББ, і власне самого будинку. Також він наголосив на тому, що при відмові будівництва туалету, будинок не отримає будь-які преференції з боку влади. За словами мешканців будинку, преференції виглядають так: міська рада за згоду будівництва громадської вбиральні дає 300 тисяч гривень на заміну труб (і 90 тисяч гривень має оплатити сам будинок).

Мешканці будинку на допомогу запросили депутат міської ради Дяченка Віктора, який запевнив, що без згоди мешканців вбиральню будувати не будуть.

Як повідомив голова ОСББ, більшість мешканців дому не проти будівництва громадського туалету, але на вимогу показати списки або вказати на конкретних людей, він нічого не зміг сказати. Сам він сказав: «Як мер сказав зробити, так і буде». Отже, виходить мер міста Горішні Плавні став королем? Або він просто маніпулює своєю владою, роблячи те, що йому вигідно, не прислухаючись до голосів мешканців міста? Не варто забувати, що будь-яка персона при владі є найнятим працівником від народу. І лише народ може обирати, хто і що буде робити.

Пізніше стало відомо, що люди від Васильєва попередньо ходили по квартирах та збирали підписи щодо безкоштовної заміни труб. Однак у документі було вказано про згоду на будівництво туалету.

Сергій Тараненко, юрист та директор бюро з правової допомоги у місті Горішні Плавні, прибув вирішити проблему. Він повідомив мешканців, що право власності належить лише їм, і тільки вони можуть керувати будь-яким приміщенням, яке розташоване у будинку. Також він підтвердив те, що якщо більша частина мешканців (2\3) буде проти будівництва, то ніхто не зможе побудувати будь-що без їх відома та згоди. Він порадив організувати публічні збори мешканців та за протоколом вирішити питання, які їх турбують. Також на зборах скласти відповідний документ, де можна збирати підписи людей для підтвердження тієї чи іншої інформації.

На додаток, Державний комітет України з будівництва та архітектури визначив від 2005 року санітарні норми, за якими будувати громадський туалет у житловому будинку заборонено. Це прописано у Державних будівельних нормах України «Будинки і споруди. Житлові будинки. Основні положення. ДБН В.2.2-15-2005». До того ж в України існує Закон «Про місцеве самоврядування в Україні», де у ст. 9 «Місцеві ініціативи» вказано, що члени територіальної громади мають право ініціювати розгляд у раді (в порядку місцевої ініціативи) будь-якого питання, віднесеного до відання місцевого самоврядування. Місцева ініціатива, внесена на розгляд ради у встановленому порядку, підлягає обов’язковому розгляду на відкритому засіданні ради за участі членів ініціативної групи з питань місцевої ініціативи.

Наразі активісти збирають підписи людей, які проти облаштування громадського туалету у підвалі житлового дому. Журналісти видання «Прозорий погляд» будуть далі стежити за розвитком ситуації та інформувати населення.

P.S. В приміщенні підвалу також хочуть організувати «офіс» для охорони скверу та цього ж туалету.

Про автора

Коментувати