На часі: у громадських закладах туалети повинні бути на кожному поверсі

0

У новому ДНБ «Інклюзивність будівель і споруд» введена обов’язкова вимога – передбачати доступні туалетні кімнати на кожному поверсі в усіх нових і реконструйованих громадських закладах з розрахунковою чисельністю відвідувачів більше 50-ти.

Нова норма вступила в дію з 1 квітня 2019 року. Про це повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе на своїй сторінці у Facebook.

«В новому ДНБ щодо інклюзивності ми ввели обов’язкову норму, що у всіх громадських закладах на понад 50 відвідувачів, які будуються чи реконструюються, туалети мають знаходитись на кожному поверсі і вони мають бути розраховані на широке коло користувачів, у тому числі, для людей з інвалідністю. Норма діє з 1 квітня цього року. Чому постає питання? Тому що всі без винятку відвідувачі мають бути забезпечені необхідними зручностями. А зараз у багатьох громадських закладах влаштовується замало необхідних санітарних вузлів, іноді зовсім не влаштовуються туалети для мало мобільних категорій населення», — написав він.

Відповідно до ДНБ туалети мають бути розташовані також на кожному поверсі у міських торгово-розважальних центрах тощо. У складі санітарно-гігієнічних приміщень повинні бути обов’язково передбачені обладнані для мало мобільних груп населення універсальні або доступні кабіни в туалетах. При проектуванні великих громадських обкатів – аеропортів, вокзалів, стадіонів, торгово-розважальних центрів – туалети мають розміщуватися на кожному поверсі та через кожні 50 метрів.

Універсальні кабіни повинні бути обладнані унітазом, умивальником, змивним душем та поруччям та ми ширину не менше 1,65 м та глибину не менше 1,8 м. Двері шириною 0,9 м мають відчинятися назовні, а на внутрішній стороні дверного полотна повинна розміщуватися горизонтальна ручка на висоті 0,8 м. Також відповідні санітарні приміщення мають позначатися спеціальною піктограмою Міжнародного символу доступності, у тому числі, і тактильною.

Про автора

Коментувати