Однокімнатні та двокімнатні квартири зросли в ціні — аналітики

0

Вартість однокімнатних і двокімнатних квартир на ринку первинної нерухомості зросла. Про це свідчить аналітика спеціалізованого порталу Address.ua, повідомляє УНН.

У березні 2019 р. медіанна ціна квадратного метра житлової нерухомості на первинному ринку столиці становила 847 дол./кв.м. що на 1,6% вище за значення минулого місяця. Даний показник в категорії однокімнатних квартир в березні виріс на 1,8% і склав 857 дол./кв.м.

Ціна двокімнатних — 831 дол./кв.м., що на 2% вище, ніж в лютому 2019 р. Медіанна ціна трикімнатних квартир залишилася на рівні минулого місяця — 816 дол./кв.м.

Як повідомляв УНН, поки три чверті угод на ринку житлової нерухомості припадає на первинку. Цьому сприяють не тільки нові комунікації, енергозберігаючі технології, вартість, а й фінансові інструменти, які зараз пропонують забудовники. Інвестори все активніше користуються такими фінансовими інструментами, як розстрочка від забудовника або іпотека, адже це дає можливість придбати житло вже сьогодні, не маючи повної суми, або купити квартиру більшої площі.

В інтересах інвесторів забудовники розвивають партнерські програми іпотечного кредитування, наприклад, найбільший столичний забудовник «Київміськбуд» пропонує на вибір програми з різними банками. Загальні умови отримання іпотеки: перший внесок за квартиру — об’ємом від 30 до 50%; підтвердження своєї фінансової спроможності.

Всього ж в Україні, за оцінками експертів, не більше 10 банків працюють в сфері іпотечного кредитування, і вони ретельно підходять до підбору компанії забудовника, яка стане їхнім партнером, вибираючи тільки надійних.

Про автора

Коментувати