Винуватцям ДТП хочуть пом’якшити вирок: кого будуть відпускати з місця аварії

0

Народні депутати пропонують суду виправдовувати тих, хто не порушував ПДД. Вони хочуть захистити тих водіїв, якщо аварія сталася через погану дорогу або через те, що ПДД порушив хтось інший. Зараз за грати може попасти будь-хто, хто був за кермом. Однак думки експертів розділилися.

Законопроект доповнює ст. 286 КК України: звільнити водіїв від кримінальної відповідальності за нанесення середніх або тяжких тілесних пошкоджень, а також за смерть, якщо винуватець скоїв ДТП через недотримання правил ДД іншими водіями або пішоходом, а також через незадовільний стан доріг, вулиць, ж\д переїздів.

Наприклад, на дорозі була яма, автомобіль потрапив у неї колесом, виїхав на зустрічну полосу та стикнувся з іншою машиною, у результаті чого спричинив смерть. Або пішохід різко вискочив на дорогу, через що потрапив під колеса автомобіля. За словами автора законопроекту депутата Ігоря Лапіна, запропонована норма відповідає так званій нормі правової визначеності, яка діє в ЄС, за якою відповідальність наступає тільки, якщо водій порушив правила.

Якщо водій перевищив швидкість, його також чекає покарання.

Про автора

Коментувати