СБУ перекрила наймасштабніший в історії України канал контрабанди текстилю з Китаю

0

Обсяг ввезеного текстилю складає 40% від усього обєму на вітчизняному ринку.

Служба безпеки України припинила діяльність угруповання, яке налагодило контрабанду текстилю з Китаю в особливо великих розмірах.

Про це 16 липня повідомляє прес-центр спецслужби.

Оперативники СБУ встановили, що з 2016 року угруповання, до складу якого входили як китайці, так і українці, організували постачання  в Україну текстильних товарів.

Продукція надходила у морські порти, при цьому мита до державного бюджету України не сплачувалися. Потім текстиль продавали виключно за готівку без належного оформлення фінансово-господарської документації.

За даними СБУ, у 2018 році учасники угруповання контрабандою ввезли продукції на 234 мільйони гривень, а з початку цього року – на 120 мільйонів. Загальний обяг ввезеного товару становить від 1,5 до 2,5 тисяч тонн на рік, що складає 40% від всієї кількості текстилю, який реалізується на вітчизняному ринку.

В Одесі правоохоронці провели санкціоновані слідчі дії у місцях проживання фігурантів провадження та за адресами складських приміщень і вилучили понад 900 тонн контрабандної продукції на суму 100 мільйонів гривень.

Триває досудове слідство, у межах якого СБУ притягнуть до кримінальної відповідальності організаторів та інших учасників незаконної схеми.

Нагадаємо, 6 липня президент Володимир Зеленський під час наради з  питань облаштування прикордонної, митної та дорожньої інфраструктури на Закарпатті заявив, що ті працівники митниці, прикордонної служби та інших правоохоронних структур і органів державної влади, які не можуть зупинити контрабанду, мають звільнитися зі служби. В Офісі президента назвали цю розмову відвертою і жорсткою. Також Зеленський наголосив, що присутність у президентському оточенні під час поїздки в Закарпатську область керівників Служби безпеки України, Офісу президента, митних і фіскальних служб є сигналом рішучих намірів нової владної команди боротися з контрабандою.

Про автора

Коментувати