Закон про імпічмент підписав президент Володимир Зеленський

0

Про це повідомляється на сайті Парламенту. Для того, щоб документ набув чинності, його має опублікувати парламентська газета «Голос України». Нагадаємо, 10 вересня Верховна Рада ухвалила в першому читанні і того ж дня підтримала законопроект про імпічмент президента. Ініцюював його глава держави Володимир Зеленський.

Жодна з фракцій, окрім «Слуги народу», тоді не голосувала за документ. Підтримали законопроект 245 нардепів. Проти – 73-є, утрималися – 55. Ось як голосували депутати-мажоритарники від Полтавщини: усі представники президентської фракції – «за». Це Максим Березін, Андрій Боблях, Костянтин Касай, Анастасія Ляшенко, Олексій Мовчан та Дмитро Нальотов. Утрималися позафракційний Олег Кулініч та представник депутатської групи «За майбутнє» Юрій Шаповалов.

Нагадаємо, згідно з законом, Рада може усунути президента з посади, приміром, за державну зраду. Для цього у парламенті створюється Тимчасова слідча комісія, яка має представити висновки. Після цього нардепи звертаються до Конституційного суду та Верховного, щоб ті підтвердили конституційність розгляду.

Далі документ повертають до парламенту і його мають підтримати щонайменше 338 депутатів. Якщо голосів не вистачить, спікер від імені усієї Ради має письмово вибачитися перед президентом.

Про автора

Коментувати