На Полтавщині збільшують природно-заповідні території

0

Природно-заповідні зони в більшості країнах Європи займають 15% територій. В України цей показник набагато меншій. Наприклад, на Полтавщині – 4,95% її загальної площі.

Департамент екології та природних ресурсів Полтавської облдержадміністрації працює над тим, щоб створити нові об’єкти заповідного фонду, і розширити ті, які вже існують.

Завдяки його фахівцям площа ботанічного заказника місцевого значення «Драбинівка» (Кобеляцький район) збільшиться з 55 до 120,2 гектара. Погодження з профільного міністерства вже отримано, наразі готується пакет документів на затвердження обласною радою.

Серед позитивних надбань – відкриття еколого-просвітницького туристичного маршруту територією заказника. Він складається з десяти зупинок і обладнаний альтанками, столами з накриттям та місцями для   облаштування наметових містечок.

Відкриття нового екомаршруту відбулось завдяки проєкту «Бюджет участі» Полтавської області 2018 року та співфінансуванню Бутенківською ОТГ. У планах створення на території заказника ботанічного музею. Приміщення для цього вже є – будівля колишньої початкової школи.

 Департамент готує новий проєкт – ландшафтний заказник місцевого значення в межах адміністративної території Новосанжарського району.

Фахівці Департаменту взяли участь у засіданні сесії Нехворощанської ОТГ, на якому ухвалено рішення про підтримку цього проєкту.

За даними Полтавської облдержадміністрації

Про автора

Коментувати